טראמפ: "אקבל את דין הבוחר במידה ואנצח"

בנאומו בעצרת בחירות באוהיו המשיך המועמד הרפובליקני את הקו אותו נקט בעימות, וסירב להצהיר כי יקבל את דין הבוחר במידה של הפסד • "אני רוצה להבטיח לכל אזרחי ארה"ב, שאני אקבל לחלוטין את התוצאות של הבחירות אם אנצח"

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ

לא מתנצל: דונלד טראמפ ממשיך להצהיר כי לא יקבל את תוצאות הבחירות אם יפסיד. בעצרת בחירות שערך המועמד הרפובליקני הערב (חמישי) בדלאוור, אוהיו, התייחס המועמד לסערה שיצרו דבריו בעימות, כי לא יקבל את תוצאות הבחירות, וחזר עליהם.

"אני רוצה להבטיח לכל הבוחרים שלי, ולכל אזרחי ארה"ב, שאני אקבל לחלוטין את התוצאות של הבחירות הגדולות וההיסטוריות האלו לנשיאות, אם אנצח", הודיע טראמפ.

טראמפ הוסיף כי הוא מצפה לנצח, אך גם הצהיר כי הוא שומר לעצמו את הזכות לערער על תוצאות הבחירות, במקרה שהתוצאות "לא יהיו ברורות".

במהלך העצרת תקף אייל ההון הניו יורקי את יריבתו למירוץ וכינה אותה"האדם המושחת ביותר שרץ לנשיאות אי פעם". למרות הסקרים והפרשנים שהעריכו כי קלינטון ניצחה את העימות אמר טראמפ, "היה מדהים, וכולם אמרו שניצחתי".

"אנחנו רוצים הגינות בבחירות. זה לא קשור אליי, אלא קשור לעתיד הארץ שלנו. חייבים שתהיה הגינות. יו"ר הקמפיין של קלינטון, צוטט ב'ויקיליקס' שמהגרים בלתי חוקיים יכולים להצביע כל עוד יש להם רשיון נהיגה. אל תהיו תמימים, חברים. אל תהיו תמימים", תקף טראמפ, תוך שהוא רומז לזיופי בחירות מתוכננים על ידי יריביו.

כזכור, בעימות הלילה התחמק טראמפ להצהיר כי יקבל את דין הבוחר במקרה של הפסד, מה שגרם לפרשנים הפוליטיים ולחלק מחבריו למפלגה הרפובליקנית לתקוף אותו.

השארת תגובה