יורים בתוך הנגמ"ש: השר הבכיר נגד יו"ר הקואליציה

לאחר פרסום ה"מסמך" על ידי יו"ר הקואליציה דוד ביטן לפיו סגירת התאגיד תחסוך מיליארדיי שקלים למדינה, טוען השר גלעד ארדן, מיוזמי החוק, כי התחשיב אינו מציאותי

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לפני זמן קצר למסמך שהציג ח"כ דוד ביטן, לפיו סגירת התאגיד תחסוך מיליארדים. "צר לי מאוד על פרסום הנתונים השגויים בתחשיב שהציג ח"כ ביטן לגבי ביטול התאגיד", מסר ארדן שהיה מיוזמי חוק רשות השידור. "עיינתי שוב ושוב בתחשיב ולא הצלחתי להבין איך חיסכון כספי מוצג בו כבזבוז ובזבוז מוצג כחיסכון כספי".

ארדן ציין כי קידם את הרפורמה ברשות הישנה לא רק בגלל היותה מנופחת, בזבזנית ולא יעילה, אלא קודם כל בגלל שהציבור איבד בה אמון, "הצפייה בשידוריה פחתה בעקביות וסיבה נוספת הייתה המודל הניהולי ברשות הישנה ושליטת הוועדים בה. רוב כספי הציבור בה בוזבזו על שכר גבוה ועל עובדים רבים שלא היה בהם צורך, במקום שהם יושקעו בשידורים ובתוכן לטובת הציבור".

לדבריו, "הרפורמה שהובלתי לוותה כל העת על ידי חברת ייעוץ כלכלי מטעם משרד התקשורת וכן על ידי אנשי משרד האוצר שבחנו אותה לעומק, והגיעו כולם למסקנה הברורה- סגירת הרשות הישנה והחולה, יחד עם עלות תשלום פיצויי פרישה נדיבים לעובדים שיפרשו ובתוספת עלות ההקמה של תאגיד השידורים החדש והמודרני. תחסוך לציבור בכל שנה מרגע הסגירה 400 מיליון שקלים. זה התחשיב ואין בלתו".

ארדן הדגיש כי ביטול הרפורמה כיום, "תהיה טעות קשה שגם תגרום לבזבוז רב של כספי ציבור וגם תחזיר את השידור הציבורי לאחור דבר שימנע מהציבור לקבל תוכן חדשני איכותי ומגוון. לא רק שביטול התאגיד לא יאפשר שום הקצאת כספים לחינוך ולרווחה אלא להיפך, ביטול התאגיד יביא עימו קיצוץ בחינוך וברווחה כדי לממן את החזרה אחורה לרשות הישנה".

השארת תגובה