כֹּה תְבָרֲכוּ: רבבות בברכת כהנים בכותל המערבי

רבבות בני אדם השתתפו במעמד ברכת כהנים המתקים זה השנה ה-46 ברחבת הכותל המערבי • הגר"ד לאו: אלפי האנשים מהווים תשובה לאונסק"ו • צפו בתיעוד וידאו מכהנים מברכים את רבבות המתפליים ובגלריית ענק מהמעמד המרומם

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם: אלפי מתפללים הגיעו הבוקר (רביעי) למעמד ברכת הכהנים המסורתי הנערך ברחבת הכותל המערבי בחול המועד סוכות ובחול המועד פסח.

זה השנה ה-46 למעמד האדיר, אותו יסד  הרב מנחם מנדל גפנר זצ"ל בקיץ תש"ל, בעקבות אירועים ביטחוניים קשים שאירעו בישראל. הרב גפנר קיבל את הסכמת רבו האדמו"ר מויז'ניץ רבי חיים מאיר הגר, האדמו"ר הבית ישראל מגור והרב יעקב ישראל קנייבסקי, ומאז בכל חול המועד מתקיים המעמד האדיר.

קודם המעמד אמר הגר"ד לאו, רבה הראשי של ישראל, לאתר nrg כי המעמד מהווה תשובה להחלטת אונסק"ו. "בימים שבהם יש המבקשים לערער על הקשר בין עם ישראל והמקומות הקדושים בירושלים, אלפי האנשים, נשים וטף שנמצאים כאן מהווים הוכחה ניצחת כי מדובר בקשר בל יינתק".

הרב הוסיף, "בכל שנה ובכל פעם מחדש אני מתרגש מהמחזה שנגלה לעינינו בברכת הכהנים המסורתית הנערכת פעמיים בשנה. אנו רואים כאן המוני יהודים שלא מוותרים, ולמרות הפקקים והעומס, מתעקשים להגיע ולהתקרב אל הכותל המערבי, אליו כל יהודי בארץ ובעולם מרגיש שייך".

רב הכותל והמקומות הקדושים, הגר"ש רבינוביץ אמר: כי "המחזה המרנין הזה של המוני בית ישראל הגודשים את רחבת הכותל המערבי מזן אל זן מזכיר במשהו ימים מקדם, ויש בכך זכר למקדש יותר מזכר לחורבן". לדבריו, המתפללים הרבים מהווים עדות מרשימה ומעוררת כבוד לעם ישראל וזיקתו אל שריד בית מקדשינו. "קשה שלא להתפעם נוכח העוצמה שמשדרים מראות אלו, מחזות המצביעים על חוסנו האמיתי של עם ישראל".

השארת תגובה