"אתה מתנשא ומוג לב"; דניאל וטיבי מתעמתים

בתום הדיון על מעמדו של הר הבית והמו"מ המדיני בחדשות 2, ביקש ח"כ אחמד טיבי מפרשן חדשות 2 רוני דניאל להתנצל על קריאתו ליו"ר הרשימה המשותפת "תהיו בני אדם", מה שגרם לעימות נוסף בין השניים צפו

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בתום דיון שנערך בערוץ 2 על מעמדו של הר הבית והמשא ומתן  המדיני, ביקש ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) מהפרשן הצבאי של חדשות 2 רוני דניאל להתנצל על קריאתו ליו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה "תהיו בני אדם".

בעקבות בקשתו של טיבי התפתח עימות ביו השניים, כשדניאל משיב "קשקשן" וטיבי עונה לו "אתה מתנשא ומוג לב".

חברת הכנסת ד"ר ענת ברקו התייחסה הערב בדף הפייסבוק שלה לחבר הכנסת אחמד טייבי וטענה כי הוא כלל לא ישראלי. "עובדה ראשונה: חה"כ אחמד טיבי נולד בטייבה", פתח ברקו את דבריה. "עובדה שנייה: אוכלוסיית טייבה, עיר ואם בישראל, מורכבת בעיקר משתי חמולות – חמולת מסארווה (שמשמה כמובן גם ניתן להבין את מוצאה המצרי) וחמולת חאג' יחיא (שעל פי המסורת מוצאה מחצי האי ערב). עובדה שלישית: אין בארץ חמולת טיבי – לא בטייבה ולא בשום מקום אחר. עובדה רביעית: בסוריה כן קיימת חמולת אל-טיבי (ובדמשק יש אף שכונה הנקראת טיבי)".

"עד כאן העובדות. ולהלן תהייה: זה לא נראה לכם מוזר שפטריוט בלאדי מסוגו של אחמד טיבי עד היום לא הציג את אילן היוחסין שלו, שבאמצעותו יכול היה להוכיח את זיקתו השורשית כביכול אל הארץ הזו?! ולא, כשאני אומרת אילן יוחסין, איני מתכוונת לסיפורי אלף לילה ולילה. אני יכולה לומר בדיוק מתי משפחתי הגיעה למולדת היהודית ההיסטורית. שיתכבד נא חה"כ טיבי ויראה מתי משפחתו הגיעה לכאן. לכו תדעו, אולי בכלל יסתבר שמוצא משפחתו הוא מיריחו עוד טרם כיבוש העיר ע"י יהושע (כמו שניסה בזמנו לטעון סאיב עריקאת לגבי מוצאו שלו – למרות שבפועל מקורו אינו אלא משבט בדואי ירדני)".

"הסיבה שחה"כ אחמד טיבי מצליח פעם אחר פעם להביך את בני שיחו היהודים היא פשוטה מאוד: הוא משחק על רגשי הנחיתות שיהודים רבים פה, לצערי, חשים כלפי הערבים. יהודים רבים בקרבנו, כולל מעצבי דעת קהל, חשים שהערבים הם הילידים בעוד שהיהודים הם בסך הכול רק מהגרים. מה שנקרא: הערבים היו פה לפנינו. מה שצריך לעשות בהקשר של אדון טיבי הוא לפנות אליו ללא תסביך הנחיתות השקרי והמיותר הזה. ואז תראו איך האוויר יוצא מהבלון הנפוח הזה".

3 תגובות
  1. אפשר בכיף לקרוא לו גם פסיכופט

  2. טיבי וחבר מרעיו. הם צאצאים של כנופיות ששדדו את כל מי שעבר במזרח התיכון. והם הם השקר שניקרא פלסטיני.

  3. תעיפו כבר את החכי"ם הערבים מהארץ לפני שאנחנו נקבל את אותה מכה שאירופה קבלה מהמוסלמים

השארת תגובה