מקורב לפוטין: "תבחרו בטראמפ או שתפתח מלחמת עולם"

ולדימיר ז'ירינובסקי, יועצו ומקורבו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הצהיר, כי אם קלינטון תבחר תפרוץ מלחמה גרעינית בין רוסיה לארה"ב • במקביל, ה'ניו יורק טיימס' פרסם האשמות חמורות נגד דונלד טראמפ. דוברו: "רצח אופי מתואם ושקרי לחלוטין"

דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת
דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת

הפעם זה רשמי; רוסיה מתערבת בבחירות בארה"ב: ולדימיר ז'ירינובסקי, יועצו ומקורבו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הצהיר, כי "אמריקנים צריכים להצביע לדונלד טראמפ, או שהם מסתכנים בהיגררות לתוך מלחמה גרעינית".

לדברי ז'ירינובסקי, הידוע בהתבטאויותיו הססגוניות, "טראמפ הוא האדם היחידי שיכול למתן את המתיחות המסוכנת בין מוסקבה לוושינגטון". הוא הסביר, כי בחירתה של קלינטון לנשיאה תוביל למלחמת העולם השלישית.  "היחסים בין רוסיה לארצות הברית לא יכולים להיות גרועים יותר", הצהיר. "הדרך היחידה שבה זה יכול להסלים זה אם תפרוץ מלחמה". עוד הדגיש כי "אמריקנים שמצביעים ב-8 בנובמבר מוכרחים להבין שהם מצביעים לשלום עולמי אם הם מצביעים לטראמפ, אך אם יצביעו להילרי, זו מלחמה. זה יהיה סרט קצר. יהיו הירושימה ונגסקי בכל מקום".

בתוך כך, ארבע נשים התלוננו נגד דונלד טראמפ, בטענה כי ביצע מעשים חמורים נגדן, בין הנשים, עיתונאית שראיינה את טראמפ ב-2005, השנה בה הוקלט טראמפ מדבר בצורה פוגענית כנגד נשים.

בראיון טלפוני ל'ניו יורק טיימס', העיתון שפרסם את עדויות הנשישם, הכחיש טראמפ את הדברים ואף צעק על הכתבת שהתקשרה לבקש תגובה; "שום דבר מזה לא קרה".

הוא הוסיף, שהעיתון, שידוע בתמיכתו במועמדת הדמוקרטית הילרי קליטון, אמר והוסיף שהניו יורק טיימס מאשים אותו בדברים הללו כדי לפגוע בו. הוא הוסיף להטיח בכתבת: "את בן אדם דוחה",  ואיים כי יתבע את העיתון אם אכן יפרסם את הדברים.

אחרי פרסום הכתבה, אמר ג'ייסון מילר, אחד מדוברי הקמפיין של טראמפ, ,כי "כל מה שנאמר בכתבה בדיוני לחלוטין" והאשים את העיתון ב"רצח אופי מתואם ושקרי לחלוטין".

השארת תגובה