טראמפ נגד בכירי מפלגתו: "הכבלים הוסרו ממני"

דונלד טראמפ יוצא נגדי בכירי המפלגה הרפובליקנית שהסירו את התמיכה ממנו: "זה כל כך נחמד שהכבלים הוסרו ממני, וכעת אני יכול להילחם על אמריקה בדרך שאני רוצה" • מטהו של טראמפ בתשדיר על מצבה הבריאותי של קלינטון

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ

דונל טראמפ משיב מלחמה: אחרי שבכירי המפלגה הרפובליקנית התנערו ממנו, בעקבות קלטת בה נשמע מדבר בצורה פוגענית כלפי נשים, משיב המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ מלחמה.

בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו התייחס המועמד לחוסר התמיכה של בכיר מפלגתו, בהם גם הרפובליקאי הבכיר – פול ראיין, יו"ר בית הנבחרים. "אני לא רוצה את התמיכה שלו, לא אכפת לי מהתמיכה שלו", כתב טראמפ. "לא הייתי רוצה להסתתר בתוך שוחה עם הרבה מהאנשים הללו. כולל ראיין, במיוחד ראיין".

"זה כל כך נחמד שהכבלים הוסרו ממני, וכעת אני יכול להילחם על אמריקה בדרך שאני רוצה", המשיך טראמפ. בהמשך התייחס המועמד למבקריו העיקריים. את פול ראיין כינה, "חלש ולא יעיל, ועל הסנטור ג'ון מקיין, "פה מלוכלך מאוד". הוא ציין כי מבקריו הרבים מתוך המפלגה, "אינם נאמנים", וכי יותר קשה להתמודד איתם מאשר עם "הילרי הנוכלת".

בראיון ל'פוקס ניוז' הצהיר טראמפ כי הוא "פשוט עייף מחוסר התמיכה" של בכירי המפלגה. מלבד ראיין שהצהיר כי הוא לא מתכוון להגן על טראמפ יותר, הצהירו 40 מבכירי המפלגה, סנטורים, חברי קונגרס ומושלים, כי הם מסירים את התמיכה מטראמפ, ורבים מהם אף קראו לו לפרוש.

במקביל, המשיך המועמד הרפובליקני בקמפיין הבחירות שלו. אמש פרסם טראמפ תשדיר טלוויזיה, בה התייחסות למצב בריאותה של יריבתו למירוץ, הילרי קלינטון. התשדיר מציג את קלינטון כמועמדת חלשה, ובלי יכולת פיזית למלא את תפקיד המפקד העליון של צבא ארה"ב.

 

השארת תגובה