גליק מתנצל: "השתמשתי בביטוי לא ראוי"

אחרי שחבר הכנסת יהודה גליק ביקר בחריפות את השופטת חגית מאק קלמנוביץ שהרחיקה אותו מהר הבית, אך דחתה את מעצרו של המחבל שרצח אמש שני יהודים, מתנצל גליק: "השתמשתי בביטוי שלא היה מן הראוי להשתמש בו ואני מצר על כך"

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שתקף את השופטת חגית מאק קלמנוביץ, שאישרה את דחיית המאסר למחבל שביצע אתמול את הפיגוע הקשה בירושלים בו נרצחו לוחם יס"מ ואישה, חבר הכנסת יהודה גליק מתנצל.

בפוסט שהעלה לפייסבוק שלו כתב גליק: "מערכת המשפט בישראל אינה חפה מביקורת ואפילו ביקורת נוקבת אבל איש אל יהין להרים ידו ולפגוע במערכת זו או במי מעובדיו. לולא מערכת המשפט, ישראל תיהפך לאנרכיה חלילה. מערכת שמקבלת ביקורת היא מערכת חזקה ולא חלשה. הביקורת שמתחתי הבוקר השתדלה להיות עניינית אך השתמשתי בביטוי שלא היה מן הראוי להשתמש בו ואני מצר על כך".

מוקדם יותר היום כתב גליק, "כבוד השופטת מאק קלמנוביץ ערב יום כיפור תשע"ז אני לא סולח לך. לעולם לא אשכח את אותו יום רביעי 22/10/14 בו אני עומד בפנייך מתחנן על נפשי.  מנסה לטעון בכל כוחי שמדובר בעלילה שאין לה התחלה אמצע וסוף. העדפת להאמין למחבלים (זויה בדרנה, חיר שימה) ולמסייעיהם המוסלמים (פכרי, ראוף, טובול). הגשתי לך בדיקת פוליגרף האשמת אותי שאני פועל שלא לפי כללי סדרי הדין. זעקתי בפנייך האם מעניינת אותך האמת או "סדרי הדין"? לעגת לי העדפת את המחבלים על פניי והחלטת על הרחקתי מהר הבית כי כהגדרתך "יש חשש מסוכנות ממני"  קיבלת את הטענה המעוותת והשקרית שלמרות שפעם אחר פעם אני הייתי המותקף בהר הבית ומעולם לא הרמתי אצבע או מילה רעה כלפי איש".

"העדפת להאמין לאלימים למחבלים למנוולים לשקרנים הרגשתי שאת מתנקשת בחיי!! בדיוק שבוע לאחר מכן יום רביעי 29/10/14 על בסיס הרוח הגבית שהוא קיבל ממך ניסה מועתז חג'אזי לירות בי ולרצוח אותי. ניסיון ההתנקשות שלו לא כאב לי כלל ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב אין צורך לומר שלבסוף הוכח מעל כל ספק שאני זך ונקי כשלג. לתחנוניי לא היטית אוזן אבל לתחנוני אותו מחבל שנעצר כל כך הרבה פעמים על אלימות האזנת. התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים. כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך 4 חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים. ערב יום כיפורים מול ריבונך התוכלי לרחוץ בניקיון כפייך?".

דבריו של גליק יצרו סערה גדולה, ורבים דרשו ממנו לחזור בו מדבריו, שכן יש בהם ממין ההסתה. לפי אחד מהדיווחים, גם שרת המשפטים איילת שקד דרשה זאת מגליק. כאמור, גליק התנצל וחזר מהביטויים הקשים בפוסט.

השארת תגובה