ליברמן: להחרים את הח"כים הערבים; טיבי: קשקשן

שר הביטחון אביגדור ליברמן דרש בישיבת ראשי המפלגות להחרים בכנסת את חברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת, לאחר שהחרימו את הלווית פרס ונתניהו נענה לדרישה. ח"כ טיבי: "ליברמן אישית אחראי למותם של הרבה חפים מפשע"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כי חרם הוא: שר הביטחון ויו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן ביקש מיו"ר הקואליציה, ח״כ דוד ביטן, להעביר החלטה מחייבת בהנהלת הקואליציה על החרמת 'הרשימה המשותפת' בכנסת, זאת בעקבות כך שהחרימו את הלווית הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל.

‎בישיבת ראשי המפלגות שהתקיימה היום בצהריים במשרד רה״מ אמר השר ליברמן כי החלטתם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת להחרים את לוויתו של שמעון פרס ז"ל הייתה חציית קו אדום ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום. השר ליברמן אמר כי חברי 'הרשימה המשותפת' הוכיחו שאין טעם יותר להתדיין איתם או אפילו להתווכח עימם, וכי יש לקבל החלטה מחייבת על החרמת כל ההופעות והנאומים שלהם במליאת הכנסת.

‎השר ליברמן גם ביקש מחבר מפלגתו, ח״כ עודד פורר, לפנות גם לסיעות 'העבודה' ו'יש עתיד', על מנת שגם הן, כמפלגות ציוניות, יצטרפו למהלך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נענה לדרישה, ואמר כי לפחות בישיבת המליאה הראשונה יוחרמו נאומי חברי הרשימה המשותפת.

בתגובה לדברים יצאו הח"כים הערבים למתקפה. יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה הגיב לדבריו של שר הביטחון: ״שיא חדש של שפלות הוא שהאיש שכל מורשתו הפוליטית בנויה על שנאה וקיטוב מנסה ללמד אותנו כיצד צריך לבנות גשרים. אך כידוע היוזמות של ליברמן לפגוע בייצוג הפוליטי של האזרחים הערבים מתהפכות עליו ורק מחזקות אותנו, כך שההפחדות שלו רק מעצימות את הרשימה המשותפת. נמשיך לפעול בכל הזירות, כולל בזירה הפרלמנטרית, לקידום השלום והשיוויון.״

ח״כ אחמד טיבי סגן יו״ר הכנסת: ״קשקשן הבטחון ממשיך לעסוק בדיבורים ובספינים. מוכן להעריך שהמנוח מתהפך בקברו בשעה שהבריון השכונתי מגלם את תפקיד הדורמן בלוויתו. ליברמן אישית אחראי למותם של הרבה חפים מפשע משני הצדדים שהוא אפילו לא טרח לבוא ללוויות שלהם״.

השארת תגובה