כחלון: "בלי מיסוי דירה שלישית – אין קואליציה"

שר האוצר משה כחלון העביר לראשי סיעות הקואליציה מסר תקיף במיוחד, לפיו מיסוי דירה שלישית בעיניו הוא נושא של יהרג ואל יעבור, והוא יפרק את הקואליציה במידה והחוק לא יעבור • במקביל, כחלון משיג תמיכה לחוק ברחבי האופוזיציה

כחלון ונתניהו בעת החתימה על הסכם קואליציוני
כחלון ונתניהו בעת החתימה על הסכם קואליציוני

משבר קואליציוני חדש: בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה האחרונה, העביר שר האוצר משה כחלון, מי שנחשב למתון ופשרן בדרך כלל, מסרים נחרצים אודות מיסוי דירה שלישית. כחלון הבהיר לראשי המפלגות "מבחינתי מדובר בנושא שהוא יהרג ועל יעבור" – כך לפי דיווח של העיתונאית דפנה ליאל בחדשות 2.

לפי הדיווח, כחלון, שמודע לחוסר הנוחות של חלק מראשי המפלגות לנוכח הרצון שלו במיסוי דירה שלישית, אמר לראשי הסיעות "חלק גדול ממה שאתם מעבירים אני לא אוהב, אם תתחילו להפר התחייבויות גם אני אפר והעסק כולו יתפרק".

שר האוצר התייחס לשינויים אותם רוצים חלק מהשרים להכניס בחוק, כגון מיסוי לפי שווי הדירה, והבהיר כי הוא מתנגד לכל שינוי, "בלי החוק הזה אין קואליציה".

במקביל, שר האוצר שמודע לחוסר התמיכה במס החדש מנסה להשיג "רשת ביטחון" מבין חברי האופוזיציה. עד כה הצליח השר לגייס את תמיכת סיעת מרץ, ואת תמיכתם של מספר ח"כים במפלגת המחנה הציוני, בהם גם שלי יחימוביץ'.

רשת ביטחון שכזו תאפשר לכחלון להעביר את החוק מבלי שינויים מרחקי לכת ומבלי ויתורים, כגון תמיכה בחוק בתמורה לביטול תאגיד השידור הציבורי, כפי רצונו של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן.

 

 

השארת תגובה