תכננו פיגוע גדול: נחשפה חוליה של החיזבאללה בצפון

תיק שמצא חקלאי בסמוך למטולה הוביל לחשיפת חוליה של ערבים ישראלים תושבי הכפר עג'ר שתכננו לבצע פיגועים בחיפה, בנשר ובצומת גולני בשליחות החיזבאללה • בחקירה התברר הנאשם המרכזי שכח היכן הניח את המטענים

הכפר עג'ר
הכפר עג'ר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סוכל פיגוע בחסות חיזבאללה באזור הצפון: משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי סיכלו פיגוע טרור בצפון הארץ לאחר שחשפו תשתית ששימשה כנתיב הברחה של סמים ואמצעי לחימה מגבול לבנון לשטח ישראל.

העצור המרכזי בפרשה הוא דיאב קהמוז, בן 31 מהכפר עג'ר בגבול לבנון. דיאב הוא בנו של סעב קהמוז, סוחר סמים ואיש חיזבאללה שברח ללבנון במהלך מלחמת לבנון השנייה.

במהלך חקירתו של דיאב התברר כי אביו יצר עמו קשר והציע לו לנצל את נתיבי הברחת הסמים לטובת העברת מטעני החבלה. בנוסף, האב העביר לבן מידע כיצד ליצור קשר ישיר עם אנשי חיזבאללה. בהמשך העבירו אנשי החיזבאללה מטענים רבי עוצמה, תוך הנחייה לבצע פיגועים בחיפה.

דיאב הניח את המטענים בחורשה ויצא לסייר בחיפה, במהלך הסיור הוא מצא כי המקומות בהם הורו לו להניח את המטענים מאובטחים היטב. בעקבות כך החליט לבצע פיגוע בנשר הסמוכה, ואף בצומת גולני, שם מחכים עשרות חיילים כל יום בתחנת ההסעה.

אלא שלבינתיים דיאב שכח היכן הניח את המטענים שהועברו לו על ידי אנשי החיזבאללה והללו נמצאו על ידי חקלאי בשטח פתוח למרעה בצדו המערבי של כביש 90 סמוך לעיר מטולה.

בדיקת מטעני החבלה ע"י חבלני המשטרה ושירות הביטחון הכללי העלתה כי מקורם של המטענים הוא מעבר לגבול ומצביעים על מעורבות של חיזבאלה בהחדרתם לתחומי המדינה.

חקירה מאומצת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי חשפה כי המטענים הוברחו משטח לבנון לתחומי שטח מדינת ישראל ע"י מספר חשודים בני משפחה מהכפר עג'ר אשר הסתייעו בבן משפחה נוסף ששימש כאיש קשר בלבנון מול גורמי חיזבאללה.

עם התקדמות החקירה בתחילת החודש הקודם נעצרו 3 החשודים הראשונים: דיאב קהמוז, עאדל עוינאת בן 29, מוחסן קהמוז בן 21. בהמשך החקירה נעצרו 4 חשודים נוספים: ממדוח אברהים בן 21, ג'מיל קהמוז בן 29, יוסף קהמוז בן 34, מאהר חרבואי בן 29 תושב ירכא

כלל החשודים נמצאים במעצר והיום יוגש כתב אישום בין היתר בעבירות של: מסירת ידיעה למטרת ריגול; סיוע לאויב במלחמה.; ייצור, יבוא ויצוא נשק בלי רשות; מגע עם סוכן חוץ וסחר בסמים.

יש לציין כי כנגד החשוד מאהר חירבאווי יוגש כתב אישום בעבירות סמים בלבד.

מהמשטרה נמסר, כי חיזבאללה וארגוני טרור נוספים עושים מאמצים גדולים לבצע פיגוע בשטח מדינת ישראל תוך ניסיון לגיוס משתפי פעולה מקרב אזרחי המדינה. חקירה מהירה יסודית ומסועפת הובילה למעצרם של כל חברי תשתית הטרור ומנעה פיגוע רב נפגעים.

השארת תגובה