בלי קרדיט: נתניהו מתגאה בהישגי ממשלתו

ראש הממשלה פירט את הישגיו בשנת תשע"ו בלי לתת לקרדיט לשרים • מקורבי השר כחלון: "הניסיונות המביכים של ראש הממשלה לגנוב את הקרדיט על הישגיו של שר האוצר מעוררים גיחוך"

נתניהו  (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ללא קרידט: בפוסט ארוך שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בפיסבוק, סיכם נתנהו את הישגיו לשנת תשע"ו, בלי להעניק קרדיט לשרים עליהם רשומים חלק גדול מההישגים.

"חיזקנו את הכלכלה", כתב נתניהו, והוסיף: "הפחתנו מיסים כדי לעודד צמיחה ולהקל על אזרחי ישראל – הורדנו את המע"מ ואת מס החברות; הורדנו מכסי ייבוא והובלנו את "רפורמת הקורנפלקס" להוזלת מוצרי המזון; פתחנו את שוק מוצרי החלב לייבוא, להוזלת מוצרי החלב".

ראש הממשלה המשיך לפרט את ההישגים: "הפחתנו את מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית; עודדנו יציאה לעבודה במגזר החרדי והערבי; יישמנו תוכנית ממשלתית לחיזוק העסקים הקטנים: הקלה באגרות, הקלות בעסקת עובדים בעסקים חדשים, הקלות ברישוי עסקים, קיצור תהליכי תכנון ובנייה, הקמת מערך תמיכה לעסקים קטנים במשרד הכלכלה".

"הרחבנו טיפולי השיניים בחינם לילדים עד גיל 14; הגדלנו קצבאות השלמת הכנסה לקשישים ועידוד שילובם בשוק העבודה; העלנו את שכר המינימום; הנהגנו "תוכנית חיסכון" לכל ילד; הוזלנו תעריפי החשמל והמים; העברנו את מתווה הגז שמכניס עשרות מיליארדים לכלכלה – לרווחה, לחינוך ולבריאות של אזרחי ישראל; פתחנו שווקים חדשים והסכמי סחר עם סין, יפן, הודו ומדינות רבות נוספות; עודדנו השקעות בתחום הסייבר והפכנו את ישראל למעצמת סייבר עולמית שנהנית מ-20% מהיקף ההשקעות העולמיות הפרטיות בתחום הסייבר", המשיך נתניהו.

לסיום כתב ראש הממשלה, "צעדים אלו ועוד רבים נוספים תרמו להמשך הצמיחה במשק ולהורדת האבטלה לשפל היסטורי – ישראל נמצאת היום בשיא התעסוקה של כל הזמנים".

כאמור, חלק מההישגים בהם התגאה נתניהו הם הישגים הרשומים על שרי הממשלה, אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה כחלון. מקורבי השר כחלון הגיבו ואמרו בעקבות הפוסט, "הניסיונות המביכים של ראש הממשלה לגנוב את הקרדיט על הישגיו של שר האוצר מעוררים גיחוך".

השארת תגובה