ללא התנגדות: חיל הים השתלט על משט הנשים לעזה

חיל הים השתלט על משט הנשים שיצא מאיטליה לכיוון חופי עזה אחרי שקריאות למשט לעצור נענו בשלילה • תהליך ההשתלטות היה קצר וללא נפגעים • ח"כ ברקו: "פעילות המשט באו במגע עם סוכן זר"

אחת מספינות המשט (צילום: יהודית אילני)
אחת מספינות המשט (צילום: יהודית אילני)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חיל הים השתלט לפני שעה קלה על  על משט הנשים שיצא מאיטליה לרצועת עזה, תהליך ההשתלטות היה קצר, לא אלים וללא נפגעים.

בפעילות ההשתלטות השתתפו רק לוחמות מחיל הים, עקב כך שמשתתפות המשט היו נשים. מפקד חיל הים עצמו פיקד על ההשתלטות בלב ים.

מדובר צה"ל נמסר, "בהתאם להחלטת הדרג המדיני ולאחר שקריאות זרוע הים לעצירת ספינת "זייתונה" נענו בשלילה, השתלטו לפני זמן קצר לוחמי ולוחמות זרוע הים על כלי השיט בטרם הגעתו לרצועת עזה. תהליך ההשתלטות היה קצר וללא נפגעים".

כאמור, הפעולה בוצעה לאחר מספר רב של פניות למפליגות על כלי השיט בטווחים שונים בים. משהבהירו המפליגות כי אין בכוונתן לשתף פעולה ולהיעתר להזמנה להגיע לנמל אשדוד, הוחלט להשתלט על כלי השיט, למנוע את הפרת הסגר הימי החוקי ולהשיטו לנמל אשדוד.

בפוסט שפרסמה חברת הכנסת ענת ברקו (הליכוד) בדף הפייסבוק שלה, כתבה ברקו, כי את המשט עודדו אנשי חמאס. לפוסט צרפה ברקו תמונה בה נראות פעילות המשט לצידם של זאהר ביראווי, אדם המתגורר באנגליה ומוגדר רשמית ע"י ישראל כאיש חמאס, וח'אלד אל-שולי, עו"ד המתגורר בצרפת ומשמש במשך שנים ממנהיגי ארגון הלובי הפועל באירופה למען האחים המוסלמים ואף מואשם במימונו של החמאס.

חברת הכנסת הוסיפה: "המשטים הללו מנסים להציג לעולם פסאדה של פעילות חברה אזרחית. בפועל הם ממש אינם כאלה. אלו מופעים שמאורגנים וממומנים ע"י רשת האחים המוסלמים באירופה עם קשר ישיר וברור לחמאס. זוכרים את יהודית אילני, העוזרת הפרלמנטרית של חה"כ חנין זועבי? אותה 'יהודית של משט' וישראליות נוספות שלוקחות חלק במשט כזה – הן אולי, נניח, חושבות שהן פועלות למען 'זכויות אדם'. בפועל הן באות במגע עם סוכן זר ומשתפות פעולה עם האויב".

השארת תגובה