הרב ברלנד: "שמוני בבור אפל הגעתי לשערי מוות"

מנהיג קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, פנה במכתב לרבנים הראשיים לישראל, ובו ביקש את עזרתם: "איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי, אני רוצה להגן על חפותי וכבודי"

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מנהיג קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, שיגר מכתב בכתב ידו לרבנים הראשיים הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו, ובו ביקש מהם שיעזרו לו לצאת מהכלא, כך נחשף בחדשות 2.

במכתב כותב הרב ברלנד:  "מתוך המצור והמצוק, החושך והאופל אני פונה אליכם אחרי שאני שוהה זה זמן כה רב בתא חשוך ואפל בסבל כה רב על לא עוול בכפי". לדבריו, מדובר ב"קנוניה אפלה של אנשים חוטאים מתוך בצע ממון, הם העלילו עליי עלילת שווא אשר לא עשיתי ולא חשבתי ולא עלתה על ליבי".

הוא מתאר את מצבו הקשה: "שמוני בבור אפל עם תום ההליכים כגרוע שבפושעים בלי לזכות למינימום של צדק ויושר. הגעתי כמה פעמים עד שערי מוות והתעלפתי. מצבי הבריאותי קשה מנשוא ובקושי עומד על הרגליים, איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי".

הוא מוסיף וכותב: "אני פונה אליכם מתוך לב קרוע ושבור, אני קורבן לעלילה שרקחו עליי פושעים ורשעים. מעולם לא ביצעתי שום עבירה ופשע, רק תרמתי כל חיי לקהילה. אני רוצה להגן על חפותי וכבודי בבית משפט ולהוכיח שאין שמץ של אמת בכל ההאשמות נגדי, ולכן חזרתי לארץ הקודש מתוך אמונה בצדקת דרכי. השמועות והרכילויות נגדי גורמות לי כזה צער. פונה אני אליכם על מנת להתפלל לשחרורי המלא ועל מנת שתעשו כמיטב יכולתכם לשחררני לחופשי, שאוכל להגן על עצמי ועל כבודי".

השארת תגובה