דיווח: התקדמות במגעים בין הליכוד למחנה הציוני

לפי דיווח בחדשות 10 במהלך החג חלה התקדמות במגעים בין הליכוד למחנה הציוני על כניסת המחנ"צ לממשלה בתמורה ל-8 תיקים, בהם החוץ והתרבות והספורט • הרצוג: "חזרתי מארבע שעות תפילה בבית הכנסת לעוד ידיעה בלתי מבוססת"

הרצוג ונתניהו
הרצוג ונתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מגעים קואליציוניים במהלך החג? לפי דיווח של העיתונאי ספי עובדיה בחדשות 10, במהלך ראש השנה חלה התקדמות משמעותית במגעים בין המחנה הציוני לליכוד אודות חבירה של המחנ"צ לקואליציה.

על פי הדיווח, במהלך החג הגיעו המפלגות למתווה מוסכם ביניהם, לפיו המחנה הציוני תקבל 8 תיקים בממשלה, בהם תיק החוץ ותיק התרבות והספורט.

באשר לדרישתו של הרצוג להתקדמות מדינית, דרישה שהייתה סלע המחלוקת בסבב המגעים הקודם בין הצדדים, הוחלט בין הצדדים על מאמץ לכנס ועידה אזורית שתדון במו"מ בין ישראל לפלסטינים.

לפי דיווח נוסף של העיתונאי חיים לוינסון, הרצוג ככל הנראה יוותר על תיק החוץ לציפי לבני, בתמורה להסכמתה למהלך. הרצוג עצמו כך דווח, יסתפק באחריות על המו"מ ובתואר המשנה לראש הממשלה.

כמו כן, במידה ותיק התרבות והספורט יועבר ממירי רגב למחנה הציוני, מי שצפוי לאייש את המשרד מצד המחנ"צ היא חברת הכנסת מרב מיכאלי. רגב עצמה תקבל את תיק המודיעין, אותו מאייש כעת שר התחבורה ישראל כץ ובנוסף תמונה לחברה בקבינט המדיני-בטחוני.

הרצוג עצמו הכחיש את הדיווחים ומסר בתגובה לחברי מפלגתו: "חזרתי מארבע שעות תפילה בבית הכנסת לעוד ידיעה בלתי מבוססת שפורסמה באחד האתרים על אפשרות של ממשלת אחדות. הידיעה מוכחשת לחלוטין. לא היו מגעים בחסות החג ואין ולא היה שום שינוי במצב. מתנצל על הפרת שלוות החג ומאחל לכולכם שנה טובה ומבורכת".

מאוחר יותר בראיון לחדשות 2 הכחיש הרצוג שוב את הדיווח ואמר, "השמועות הוזמו, ולכן אני חוזר וקובע: לא הייתה שום התקדמות ביני לבין נתניהו בשבועות האחרונים. הידיעה מוכחשת לחלוטין".

השארת תגובה