"ייקר את לומדי התורה ועמליה": הח"כים החרדים סופדים

חברי הכנסת החרדים סופדים הבוקר לנשיא ולראש הממשלה לשעבר שממעון פרס • דרעי: "פרס כיבד וייקר את לומדי התורה" • ליצמן: "פרס הביע את דעתו בחשיבות לימוד התורה" • פרוש: "לפרס שמורה פינה מיוחדת במגזר החרדי"

פרס ומרן הגר"ע צילום: יעקב כהן
פרס ומרן הגר"ע צילום: יעקב כהן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חברי הכנסת החרדים סופדים הבוקר (רביעי) לנשיא המדינה לשעבר שהלך לעולמו בגיל 93.

יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי ספד:  "בצער עמוק ובכאב גדול קיבלתי הבוקר את הבשורה הקשה על פטירת נשיא המדינה וראש הממשלה לשעבר מר שמעון פרס ז״ל. שמעון פרס ז״ל היה ידיד אמת שלי. אהבתי אותו מאד. תמיד אזכור אותו בשל חוכמתו, חזונו, רגישותו, והכבוד הרב שנהג בכל אדם.

תרומתו הגדולה לבטחון ישראל כראש ממשלה וכשר הבטחון, הקמת הכור בדימונה, חיזוק וביצור עוצמתם של צה״ל ומערכת הביטחון ומאמציו האדירים לכונן שלום ופיוס עם שכנינו, משרטטים את דמותו היהודית והנדירה, כמנהיג ציבור בכל רמ״ח איבריו שהקדיש את כל חייו למען עמו ומורשתו.

שמעון פרס ז״ל כיבד וייקר את לומדי התורה ועמליה. קשריו החמים וההדוקים עם מנהיגה הרוחני של תנועת ש״ס מרן הרב עובדיה יוסף זיע״א הפכו לשם דבר, כאשר היה מקפיד לסור למעונו מידי חג ומועד, לקבל את עצתו וברכתו בשלל תחומים שעמדו על סדר היום.

פטירתו של שמעון פרס ז״ל היא אבידה גדולה לעם היהודי ולמדינת ישראל. תנועת ש״ס כולה ועם ישראל כואבים את מותו".

שר הבריאות יעקב ליצמן ספד:  "משרד הבריאות ומערכת הבריאות בישראל מרכינים ראש ואבלים בפטירתו של הנשיא התשיעי ורה"מ לשעבר שמעון פרס.

זכויותיו של מר פרס רבות וחשובות. תרומתו לכלל אזרחי ישראל היתה עצומה בכל תחומי המדינה והחברה, בכללם קידום והשקעה בטכנולוגיות רפואה ומדע, לטובת כל המגזרים והאוכלוסיות.

זכות מיוחדת הרשומה על שמו של מר פרס לעד היא עמידתו למען הסדר תורתו אומנותו. במהלך כל שנות מדינת ישראל הביע מר פרס את דעתו בחשיבות לימוד התורה ופעל רבות להגנה על זכויות בני הישיבות.

במשך שנות דור פעל מר פרס למען בטחונה ושלומה של ישראל והיה לשגריר כבוד של אזרחי ישראל בכל העולם. פטירתו היא אבידה קשה למדינת ישראל ולמערכת הבריאות".

סגן שר החינוך מאיר פרוש שלח את תנחומיו לבני המשפחה עם היוודע דבר פטירתו של נשיא המדינה התשיעי וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס.

"מלבד היותו מבוני הארץ וחלקו הגדול בשמירה על בטחון מדינת ישראל ובהבאת הכור הגרעיני, שמורה לפרס ז"ל פינה מיוחדת במגזר החרדי על חלקו בהסדרת נושא 'תורתו אומנותו', המאפשר ללומדי התורה להגות בלימודם ללא הפרעה

"בטוחני כי זכות עצומה זו תעמוד לשמעון ז"ל – לצד יתר זכויותיו ומעשיו לטובת הכלל והפרט".

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ מנחם אליעזר מוזס מסר בשם הסיעה – "סיעת יהדות התורה אבלה על פטירתו של הנשיא לשעבר מר שמעון פרס ז"ל. הסיעה מוקירה טובה למר פרס שעמד לצידה של היהדות החרדית בהחלטות מכריעות וידע לכבד ולהעריך את לומדי התורה וגדולי ישראל".

השארת תגובה