שעת פרידה: הראשל"צ הגיע להיפרד מפרס

הראשון לציון הגר"י יוסף הגיע לבית החולים שיבא להיפרד מהנשיא התשיעי שמעון פרס • "היה בין פרס לאבא ידידות גדולה מאוד. חצי שעה לפני פטירתו של אבא הוא נכנס להיפרד ממנו"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הראשון לציון הגר"י יוסף הגיע לפני שעה קלה (שלישי) לבית החולים שיבא בתל השומר להיפרד מהנשיא התשיעי שמעון פרס, אחרי שרופאיו של הנשיא אמרו "כי אלו שעותיו האחרונות".

לפני הכניסה לחדרו אמר הראשון לציון, "חצי שעה לפני פטירתו של אבא הוא בא להיפרד מאבא, לחץ יד לאבא ונפרד ממנו. היה ביניהם ידידות גדולה. הקדוש ברוך הוא לא מקפח שכר כל בריאה. פרס כיבד רבנים ואהב תורה. יש לו הרבה זכויות".

מאז לקה פרס אירוע מוחי הוא מאושפז בבית החולים. ולמרות החשש בלילה הראשון כי אלו הרגעים האחרונים של הנשיא הוא התאושש ואף הגיב היטב לסובבים אותו, הרים את ידיו ואף לחץ את ידי האחרים. אלא שהיום חלה החמרה נוספת במצבו.

על פי הערכות הרופאים, פרס נפגע בצורה קשה מהאירוע מוחי ונגרם לו נזק נויורולוגי בלתי הפיך וקיים חשש לקריסת מערכות. רופאיו מסרו היום: "מצבו של פרס ממשיך להיות קשה מאוד, אנו מביעים דאגה נוכח אי התקדמות במצבו". שעות ספורות לאחר הדיווח, הזמינו הרופאים את בני המשפחה של הנשיא לשהות ליד מיטתו ולהיפרד ממנו.

בבית החולים הסבירו כי הבצקת בראשו לוחצת על האזור הפגוע, והדבר משפיע על תפקודו. "הוא נלחם עד הטיפה האחרונה", מסרו הגורמים, שהסבירו כי הוא לא מגיב להוראות הרופאים ואינו נמצא בהכרה.

ההידרדרות במצבו של הנשיא לשעבר מגיעה כשבועיים לאחר שפרס אושפז בשל אירוע מוחי. בשבוע שעבר צוין כי הנשיא לשעבר מצליח לתקשר עם הסביבה באופן מסוים, אולם כעת מתברר כי גם סימנים אלו הולכים ומתמעטים. מבחינה רפואית ניתן לומר כי הנשיא חווה קריסת מערכות בתהליך של דעיכה איטית.

מוקדם יותר הערב הגיעו שר הפנים אריה דרעי ורב הכותל והמקומות הקדושים להיפרד מפרס. ביציאתם מחדרו אמר דרעי, "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מהרחמים. שמענו על מצבו, המצב קשה. נאחל לו ולמשפחה שיחזור לאיתנו".

כזכור, לפני כשבועיים, מיד עם אשפוזו של פרס, אמר הראשון לציון הגר"י יוסף: "צריך להתפלל לרפואתו של הנשיא לשעבר פרס. לזכותו עומדת הצלת עולם התורה, הוא ייסד את הפטור לבני הישיבות. אבא מרן זצ"ל הוקיר לו טובה על כך עד סוף ימיו".

גם הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו שליט"א קרא לציבור הרחב להתפלל לרפאותו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, "למר פרס יש זכויות רבות בפעילותו רבת השנים למען עם ישראל ובחיזוק בטחונה של מדינת ישראל מאז היווסדה וראוי שכולם יצטרפו בעת הזאת בתפילה להחלמתו. התפללו לרפואת שמעון בן שרה".

בראיון לגל"צ הוסיף הרב, "שמעון פרס הוא דמות מיוחדת ומאחדת, דמות שחוותה כל כך הרבה שנים את הצמתים המיוחדים של המדינה. אנחנו צריכים אותו".

השארת תגובה