הבחירות לנשיאות ארה"ב: היהודים התורמים הגדולים

מחקר שנערך באוניברסיטת חיפה מצא כי 50 אחוז מהתרומות להילרי קלינטון ו-25% מהתרומות לדונלד טראמפ מגיעות מיהודים • לדברי פרופסור גיל טרוי, התורמות היא אחת הסיבות לתשומת הלב לה זוכה הקול היהודי בבחירות

טראמפ מתעטף בטלית בביקור בכנסייה (צילום מסך מטוויטר)
טראמפ מתעטף בטלית בביקור בכנסייה (צילום מסך מטוויטר)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחקר שערך פרופסור גיל טרוי, ומתפרסם בחסות התכנית ללימודי יהדות אמריקה של קרן רודמן באונבירסטת חיפה, מצא כי 50 אחוז מהתרומות למסע הבחירות של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, מגיעות מיהודים.

בכמו כן, מצא פרופסור טרוי במחקרו, כי לפחות 25 אחוזים מהתרומות למפלגה הרפובליקנית, מגיעות גם הן מיהודים.

בראיון ל"ג'רוסלם פוסט" הסביר פרופ' טרוי כי התרומות היא אחת הסיבות לתשומת הלב הרבה לה זוכה הקול היהודי בארה"ב, זאת למרות שהיהודים מהווים רק כ-2% מכלל האוכלוסייה.

לדבריו של טרוי, שיטת האלקטורים הנהוגה בבחירות לנשיאות מעצימה את השפעת הקול היהודי בדווקא, זאת משום שהשיטה מעניקה משקל רב למדינות מסוימות, בהן דווקא יש ריכוז יהודי גדול. במדינות, פלורידה, אוהיו, פנסילבניה ומישיגן.

המדינות הללו נחשבות למדינות מפתח, זאת משום שאין בהן רוב ברור לאף מועמד, אך יש להן מספר אלקטורים גדול, על כן הקול היהודי הופך למשמעותי.

להערכתו של טרוי, קרוב ל-70% מהיהודים יצביעו בבחירות עבור הילרי קלינטון, זאת בדומה לשיעור המצביעים עבור המועמד הדמוקרטי בבחירות הקודמות – ברק אובמה. 20% מהיהודים יצביעו לטראמפ, 6% למועמד המפלגה הליברטריאנית גרי ג'ונסון, ואילו רק 3% מהיהודים יצביעו לד"ר ג'יל סטיין, המועמדת היהודיה מטעם מפלגת הירוקים.

טרוי ציין, כי בפגישות שערך עם בעלי תפקידים במפלגה הרפובליקנית הביעו הללו תמיהה נוכח התמיכה בקלינטון בקרב היהודים, בבודאי לאור העמדות הפרו-ישראליות של המפלגה הרפובליקנית. עם זאת, חשוב לציין בהקשר זה, כי כ-70% מיהודי ארה"ב הם רפורמים או קונסרבטיבים, שלאו בהכרח מביעים תמיכה בישראל.

2 תגובות
  1. התורם הגדול של הילארי הנוכלת הוא סורוס יהודי ממוצא הונגרי עוכר ישראל ועוד יהודים ששונאים את ישראל! עצוב לראות את תורמיה עוכרי ישראל, הם היהודים שלא נתנו לפליטים שרידי השואה להינצל! לא מפתיע!

  2. התורם הגדול של הילארי הנוכלת הוא סורוס יהודי ממוצא הונגרי עוכר ישראל ועוד יהודים ששונאים את ישראל! עצוב לראות את תורמיה עוכרי ישראל, הם היהודים שלא נתנו לפליטים שרידי השואה להינצל! לא מפתיע!

השארת תגובה