ליצמן לנתניהו: "תדווח לנו מה קורה בינך לבין הרצוג"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך הבוקר הצבעה בין ראשי סיעות הקואליציה לברר מה דעתם בנוגע להצטרפות המחנה הציוני לקואליציה • לפי דיווחים, "נתניהו ערך את ההצבעה לאחר שליצמן פנה אליו, "אולי תדווח לנו מה קורה בינך לבין הרצוג"

ליצמן. צילום: ארכיון קו עיתונות
ליצמן. צילום: ארכיון קו עיתונות

שוב מתקיימים מגעים על כניסת המחנ"צ לקואליציה: בפגישת ראשי סיעות הקואליציה שנערכה הבוקר (שלישי) ערך ראש הממשלה בנימין נתניהו הצבעה זריזה, 'מי בעד צירופה של המחנה הציוני לקואליציה', איש מבין הנוכחים לא הביע התנגדות.

ככל הנראה ראש הממשלה ניצל את היעדרותם של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, לצורך הצגת השאלה בפני ראשי הסיעות. בפגישה נכחו, ראש הממשלה נתניהו עצמו, יו"ר כולנו השר משה כחלון, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר אגודת ישראל השר יעקב ליצמן ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני. כולם, כך לפי הדיווחים, הצביעו בעד הצטרפותה של המחנ"צ.

לפי דיווח של העיתונאי יוסי ורטר מ'הארץ' פנייתו של נתניהו לראשי המפלגות נעשתה לאחר חילופי הדברים הבאים: כחלון התלונן על ההתנגדות שהשמיעו חברי כנסת מהליכוד נגד כוונתו להטיל מס על דירה שלישית. נתניהו, שלפני ימים ספורים אמר שהוא מנוע מלהתערב בנושא, הביע תמיכה בכחלון ואמר: "קואליציה צריכה להתנהל על בסיס לויאליות וקולגיאליות".

בתגובה, פנה שר הבריאות יעקב ליצמן לנתניהו: "אם אתה דורש מאתנו קולגיאליות ולויאליות, אולי תדווח לנו מה קורה בינך לבין הרצוג". דברי ליצמן נאמרו על רקע שמועות שפשטו אתמול במערכת הפוליטית – שהוכחשו נמרצות על ידי לשכת הרצוג – כי קרוב סיכום על הקמת ממשלת אחדות.

גורם בליכוד התייחס לדיווח ואמר, |מי שהעלה את נושא הרחבת הקואליציה היה אחד מראשי הסיעות ששאל את דעתו של רה״מ בנושא. ראש הממשלה השיב בשאלה: ״מה דעתכם בנידון״.אש הממשלה הבהיר שהוא תמיד רצה בהרחבה אבל עד היום זה לא הסתייע ובכל מקרה אם תהיה הרחבה נוספת של הממשלה היא תיעשה עם כל המפלגות החברות בקואליציה הקיימת".

השארת תגובה