מוזס לכחלון: "התנה הסכמי גג בהכללת הציבור החרדי"

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, שב ודורש משר האוצר להתנות הסכמי גג בהכללת המגזר החרדי בתכניות הבניה • לדבריו, הציבור החרדי משווע לפתרון יותר מכל מגזר אחר, ולא יתכן להמשיך ולהתעלם ממנו.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס
ח"כ מנחם אליעזר מוזס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"נצל את הסכמי הגג כשוט מול ראשי הערים וכתנאי להכללת המגזר החרדי בתכניות הבניה החדשות בעירם" כך דורש יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס משר האוצר מר משה כחלון. מוזס שלח מכתב דחוף אל שר האוצר ובו חזר על דרישתו כי על האוצר להימנע מחתימה על הסכם גג עם רשות הנמנעת מלתכנן דירות המתאימות לציבור החרדי.

יצוין, כי ח"כ מוזס העלה דרישה זו שוב ושוב בכל פורום אפשרי. הוא פנה בעניין לכל הגורמים הרלוונטיים והציג שאילתות בעניין במליאת הכנסת, כשהדרישה היא אחת: על האוצר לחייב כל רשות מקומית לתכנן חלק מתכניות הבניה, לדיור שיתאים גם לציבור החרדי.

במכתבו אל שר האוצר, טוען יו"ר הסיעה כי בכל עשרות אלפי הדירות שייבנו לאחר חתימות על הסכמים עם האוצר, מודרים החרדים ולא יהיה ביכולתם לרכוש דירות בפרויקטים אלו בשל התכנון המכוון של בניינים רבי קומות וללא מרפסות לסוכות.

"אתמול התבשרנו כי נחתם הסכם גג נוסף בין משרד האוצר לרשויות המקומיות, ה – 12 במספרו! והפעם מול עיריית טירת הכרמל על בניית 12,500 יחידות דיור" כתב  מוזס "וזאת בנוסף ל – 144,000 יח"ד שנחתמו עד עתה עם רשויות נוספות. אין עיני צרה בהתפתחות חשובה זו, ואני מקווה מאוד שהדבר יוביל בסופו של דבר להוזלת מחירי הדירות. אך מדוע לא ייכלל הציבור החרדי בכל המיזמים הללו? עיינתי היטב בתוכניות המוצעות ומדובר בבניינים רבי קומות וגורדי שחקים ללא מרפסות לסוכות, וברור כי אינם מותאמים לציבור החרדי!"

חבר הכנסת  המשיך וכתב "אדוני שר האוצר, בידך לנצל את הסכמי הגג כשוט מול ראשי הערים וכתנאי להכללת המגזר החרדי בתכניות הבניה החדשות בעירם. בידך האפשרות לדרוש מהם הקצאת שטחים ופרויקטים שיותאמו גם לציבור החרדי.
הציבור החרדי משווע לפתרון מצוקת הדיור יותר מכל מגזר אחר, ולא יתכן להמשיך ולהתעלם מצרכי ציבור זה".

ח"כ מוזס מסר ל'כל הזמן' כי לא יניח לנושא מצוקת הדיור וימשיך לדרוש ממשרד האוצר לתת תשובות אמיתיות ולא מתחמקות.

השארת תגובה