אייכלר: "שערוריה נוראה, שמד של יותר ממילון ילדים"

חבר הכנסת ישראל אייכלר פנה לשר החינוך בדרשה שזה יתערב ויעצור לאלתר את התכנית הרפורמית ללימודי יהדות בבתי הספר הממלכתיים • בראיון 'לכל הזמן' אומר אייכלר, "יש כאן פשע לאומי ממדרגה ראשונה מבחינה חינוכית ומבחינה תרבותית"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המלחמה על החינוך: משרד החינוך העניק לאחרונה מונופול ללימודי היהדות בבתי הספר הממלכתיים למכונים רפורמים וקונסרבטיבים ולשני אוניברסיטאות, בעקבות כך, פנה חבר הכנסת ישראל אייכלר לשר החינוך, על מנת שזה יתערב ויעצור את התכנית לאלתר. בראיון ל'כל הזמן' הסביר הח"כ, "מדובר בפשע לאומי ממדרגה ראשונה".

בראיון ל'כל הזמן' הסביר חבר הכנסת את הסכנה שבדבר, "זו שערוריה נוראה של העברה לשמד של יותר ממילון ילדי ישראל. כל השנים לא לימדו אותם תנ"ך, אמונה ושבת, אבל עכשיו הולכים לעשות להם מה שעשתה הנצרות, 'זהות יהודית חדשה'. כל הניסיונות שניסו לעשות עד כה לא עלתה ביד, כיון שהם לא ניסו להציג משהו אחר".

"עכשיו, בא משרד החינוך והעניק רישיון למכונים רפורמים ללמד יהדות, כשהקו המשותף, בלי אמונה, בלי אלוקים ובלי תורה. כל מה שיש בנצרות, המושגים, הציורים. הכל בגלל דבר, שלא יהיה כאן אמונה ודת. הם יכשירו אלפי מורים, שרק הם יהיו מוסמכים ללמד את בתיגבור לימודי יהדות בכל בתי הספר הממלכתיים.

איך אתם הולכים לפעול בעניין?

"אנחנו עכשיו בתחילתו של מאבק. אנחנו מדברים על גיורים, על מקוואות ועל הכותל. הם נכנסו לכל מקום, כבר נכנסו לצבא, ועכשיו לבתי הספר. נכון, לא בתי ספר ממלכתיים דתיים, אבל אנחנו אחראים לחינוך מאות אלפי ילדי ישראל".

האם אתה מצפה מהשר בנט לבטל לאלתר את הלימודים האלו?

"אני עוד לא נכנס לצד הפוליטי מעשי של העניין, עצם העניין שיש משרד חינוך עם אלפי פקידים שמקבלים מאיתנו משכורת ומסרו את נשמתם של ילדי ישראל לידי הרפורמים זה פשע לאומי ממדרגה ראשונה מבחינה חינוכית ומבחינה תרבותית".

כאמור, כבר הערב פנה חבר הכנסת במכתב לשר החינוך וביקש ממנו להתערב בנושא ולעצור את התכנית לאלתר.

"כשר חינוך המייצג מפלגה הדוגלת באמונה בה' ובתורה מסיני, וכשליח ציבור אמוני במדינת ישראל, אני מצפה ממך לעמוד כ"צוק איתן" לבלימת המהפיכה הרפורמית. יסודה בגרמניה ובאמריקה המתבוללת. שם שאפו למחוק את הדת היהודית וגרמו להתבוללות של מליוני יהודים".

"אני יודע שהמזימה להדיר את המאמינים מהנחלת היהדות בבתי"ס, לא החלה בתקופתך. אך התוכנית כבר פועלת בשנת הלימודים הנוכחית. ע"כ אבקשך לפעול לעצירתה לאלתר. למצער עליך להכניס גם מרצים ורבנים מאמינים, ללימודי היהדות בבתי"ס ללמד על האמונה היהודית גם במערכת החינוך "הממלכתית" – כתב אייכלר לשר החינוך.

השארת תגובה