צפו בוידאו: הרב אריה דרעי בשיחת חיזוק

מאות הגיעו מכל רחבי הארץ ונטלו חלק בעצרת חיזוק ב'יחוה דעת'. הראשל"צ קרא: לארגן שיעורי תורה בליל שבת של החורף אחר הסעודה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות מתושבי עפולה, מגדל העמק, פתח תקווה, נס ציונה ועוד השתתפו בעצרת חיזוק שנערכה ע"י אל המעיין בהיכל ביהמ"ד יחוה דעת בירושלים בראשות חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף.

בעצרת השתתפו ונשאו דברים הראשל"צ הגר"י יוסף, חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף, הגר"מ פינטו שליט"א ראש ישיבת פאר משה, הגר"א אריאלי שליט"א ראש ישיבת ברכת ישראל, והגר"נ זכריהו שליט"א רבה של קהילת עדן, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, ומנכ"ל אל המעיין משה אילוז. את המעמד הנחה יהודה חזן.

הראשל"צ בדבריו עורר את הציבור לקבל על עצמו כל אחד חיזוק בקביעת עיתים לתורה, וקרא לציבור להרבות בלימוד תורה בלילי שבת הארוכים של החורף הקרב ובא, "בחורף אחר סעודת שבת יש הרבה זמן צריך לנצל את הזמן הזה, כל קהילה יקבעו איזה שיעור תורה בצוותא וישבו ילמדו איזה תשובה בהלכה, אין תענוג יותר גדול מזה, זה עונג שבת אמיתי", אמר הראשל"צ.

הגר"ד יוסף עורר את הציבור לאסוף זכויות ליום הדין וקרא לציבור להתרחק מכל מיני מכשירים טמאים אשר הם חורבן גדול לבית של תורה.

הגאון רבי אביגדור אריאלי שליט"א ראש ישיבת ברכת ישראל זעק בהוראתם של גדולי התורה ובראשם מועצת חכמי התורה על המכשירים הטמאים, "איך אפשר להיכנס ליום הדין ככה, רבש"ע איך שייך עם כל הטומאה הזאת, כל אחד צריך לעורר על כך". בדבריו ציין כי כל המעוניין לערוך כינוסי חיזוק בנושאים אלו בהשתתפותם של מועצת חכמי התורה שיפנה אלינו ו'נסדר זאת'.

לפני כשבוע הוציאה מועצת חכמי התורה מכתב בו הובהר מטעמם כי לאף אדם אין היתר להחזיק מכשירים אלו וכעת הם פועלים בכינוסים למגר את התופעה הקשה.
יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אף הוא נשא דברי הכנה לראש השנה בפני ציבור ואמר "המטרה של הכנסים לשמוע דברי מוסר ותוכחה מגדולי ישראל לעורר אותנו מה תכליתנו בעולם, צריך לזכור שכל אלה שהתפללו איתנו שנה שעברה בראש השנה ולא נמצאים איתנו היום שנזכור זה גזירה שנגזר בראש השנה אם זה בתאונות אם זה במחלות ומכל זה אפשר להינצל בראש השנה ע"י התבוננות וקבלות של חיזוק".

השארת תגובה