פרשת ההונאה בבל"ד: 13 עצורים נוספים

פרשת ההונאה במפלגת בל"ד מסתעפת. כוחות המשטרה עיכבו הבוקר לחקירה עוד 13 חשודים, מלבד 23 חשודים שנמצאים כבר במעצר • בבל"ד מגיבים להאשמות: "מדובר ברדיפה פוליטית מתמשכת בכדי להכשיל אותנו ולנסות לפגוע בתדמית הטובה שלנו"

אזיקים
אזיקים

פרשה 274: פרשת ההונאה במפלגת בל"ד מסתעפת. הבוקר (רביעי), שלושה ימים לאחר התפוצצות הפרשה, עוכבו לחקירה 13 חשודים נוספים, פעילים בולטים במפלגה. הפעילים עוכבו במסגרת חקירת חשד לביצוע שורת עבירות מרמה בהקשר לכספים שהתקבלו במפלגה ושימשו למימון פעילותה.

על פי החשד, חברו המעורבים בפרשה לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות שבמרכזן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון, עבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק הרשויות המקומיות ועוד.

מלבדם, בשעה זו מצויים במעצר 23 חשודים בפרשה, בהם בכירים ופעילים בבל״ד וכן עורכי דין ורואי חשבון, 6 מתוכם יובאו לבתי המשפט בבקשה להאריך את מעצרם היום ובעניינם של 17 יתקיימו דיונים מחר.

כזכור,  החקירה החלה באישור היועמ"ש לממשלה (הקודם), בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, נוכח ממצאי דו"ח מבקר המדינה. החקירה לוותה מראשיתה על ידי הפרקליטות, תחילה ע"י פרקליטות מחוז צפון ובהמשך על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, כאשר פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה עודכנו בהתפתחויות במהלך החקירה. פעולות חקירה רגישות הובאו מראש לאישור היועץ המשפטי לממשלה.

ממצאי דו"ח המבקר שנערך בנושא ותוצרי חקירה סמויה יסודית ומעמיקה שניהלה יחידה ארצית של המשטרה, ביססו חשד לכך שבכירים ופעילים במפלגת בל״ד, בצוותא עם מעורבים רבים נוספים, בהם עורכי דין ורואי חשבון, ניהלו בשנים האחרונות מנגנון שיטתי לכאורה של יצירת מצג שווא אודות מקורם של מיליוני שקלים אשר הוכנסו לקופת המפלגה ושימשו למימון פעילותה, כל זאת, תוך הונאה של הרשויות ושל מבקר המדינה. על פי החשד, מיליוני שקלים שהושגו לכאורה ממקורות שונים בארץ ובחו"ל, דווחו במרמה ככספים שמקורם לכאורה בתרומות ממאות רבות של תורמים בארץ.

במסגרת החקירה ביצעו השבוע כוחות משטרה חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, בהם משרדים שונים של המפלגה ותפסו מסמכים וחומרים וכן נכסים וחשבונות בנק הקשורים למעורבים, לצורך בקשות חילוט בהמשך.

גורמים בבל"ד אמרו הבוקר: "שוב אנחנו אומרים שמדובר ברדיפה פוליטית מתמשכת בכדי להכשיל אותנו ולנסות לפגוע בתדמית הטובה שלנו. בסוף ההר יוליד עכבר. החברה הערבית לא מאמינה לשקרים של המשטרה, כולם תומכים בנו ומעודדים את עמדתנו. המעצרים האלו לא ירתיעו אותנו, אלא רק מחזקים את הדרך שלנו. נמשיך להיות חלק גדול מכל מאבק ציבורי צודק".

בתגובה רשמית של בל"ד נמסר כי "העונש על מפלגת הליכוד בגין אי כיסוי 2 מיליון שקל הוא 100 אלף שקל או יותר. העונש על מפלגת בל"ד בגין האשמות שווא על סכומים הרבה יותר קטנים הוא גל מעצרים ורדיפות בצורה מסיביות. המעצרים נמשכים היום, והם כללו את כל התפקידים הרשמיים, ועשרות פעילים, חלקם מהלשכה הפוליטית של בל"ד. המשטרה משתמשת בשיטות הפחדה והכפשה, דבר אשר נותן למשטרה חופש תמרון לנפח ולהוציא פעילות פוליטית מהקשרה, ולהתייחס אליה כפעילות של שחיתות כלכלית כביכול, במטרה ברורה לחסל את המפלגה פוליטית ולהפחיד את הציבור הפלסטיני וחברי המפלגה".

"תגובתה של בל"ד, ושל ציבור תומכיה, ושל כל המפלגות הערביות שנכחו בצורה מסיבית אתמול בעצרת ההזדהות בנצרת, היא שאנחנו נמצאים מול מלחמה על הקיום הפוליטי שלנו, ושיש לפנינו רק דרך אחת, והיא להילחם ולנצח במלחמה על הקיום הפוליטי שלנו. שחררו את העצורים מיד!".

השארת תגובה