טראמפ לא-סיסי: "רוחש כבוד למוסלמים שוחרי שלום"

שני המועמדים לנשיאות ארה"ב נפגש הלילה עם נשיא מצרים א-סיסי שהגיע לניו יורק לרגל העצרת הכללית של האו"ם • מוקדם יותר תקף טראמפ את קלינטון, ""החולשה שלה בעת שהיתה מזכירת המדינה חיזקה את הנכונות של הטרוריסטים בכל העולם לתקוף את ארצות הברית"

דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת
דונלד טראמפ - אמריקה בוחרת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך היום (שלישי) תיפתח בניו יורק עצרת האו"ם: המועמדים לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ והילרי קלינטון, ינצלו את המעמד ויפגשו עם מנהיגי העולם במטרה להציג את מדיניות החוץ שלהם.  השניים כבר החלו במפגשים והלילה הם נפגשו עם נשיא מצרים, עבד אל פתאח א-סיסי.

פגישתו של טראמפ עם הנשיא הייתה מעניינת, במיוחד לאור הצהרותיו של המועמד בעבר כי יש לאסור על כניסת מוסלמים למצרים.

במטה הרפובליקני פרסמו הצהרה לפיה המועמד הרפובליקני רוחש כבוד רב למוסלמים שוחרי שלום". טראמפ הבטיח לא-סיסי שכאשר ייבחר לנשיאות, ארה"ב תהיה "חברה נאמנה" של מצרים. ו"הדגיש בשיחה את העובדה שמצרים וארצות הברית חולקות אויב משותף ואת החשיבות של שיתוף פעולה בהבסת הטרור האסלאמי".

לטראמפ הצטרפו שני יועצים, הסנאטור מאלבמה ג'ף סשנס ומייקל פלין, בכיר צבא לשעבר וכיום היועץ של המועמד לענייני מדיניות חוץ.בשיחה בין השניים אמר הנשיא המצרי שהעולם סובל ממשבר של אידיאולוגיה קיצונית. לא ידוע אם השניים שוחחו על התבטאויותיו של טראמפ בנוגע לאיסור שהוא מתכוון להטיל על כניסת מוסלמים לארצות הברית.

כאמור, גם הילרי קלינטון נפגשה עם א-סיסי. בשיחה עם קלינטון, דיבר הנשיא המצרי על רצונו להוביל את מצרים קדימה, ל"חברה אזרחית חדשה, מדינה מודרנית שאוכפת את שלטון החוק ומכבדת זכויות אדם וחירויות".

המועמדת הדמוקרטית נפגשה גם עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה ועם נשיא אוקראינה, פטרו פורושנקו.

אמש תקף טראמפ את קלינטון על ימיה כמזכירת המדינה, ואמר כי "החולשה שלה בעת שהיתה בתפקיד חיזקה את הנכונות של הטרוריסטים בכל העולם לתקוף את ארצות הברית, אפילו על אדמתנו. הם מקווים ומתפללים שהילרי קלינטון תהיה הנשיאה – כדי שהם יוכלו להמשיך בברבריות וברציחות שלהם".

השארת תגובה