צביקה כהן: פועל בהנחיית מרן רה"י • דרעי: מגבים

בעקבות השתלחות חברי הכנסת של דגל התורה בסגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן, אומר כהן ל'כל הזמן': "אני פועל בהנחיית מרן ראש הישיבה הגר"ש כהן" • יו"ר ש"ס אריה דרעי: ל'כל הזמן': "ש"ס ואני מגבים את צביקה כהן"

דרעי וצביקה כהן  (צילום יעקב כהן) (3)
דרעי וצביקה כהן (צילום יעקב כהן) (3)

בעקבות השתלחותם של חברי הכנסת מדגל התורה בסגן ראש עיריית ירושלים, צביקה כהן, אומר הערב (ראשון) כהן ל'כל הזמן':  "אני פועל רק בהנחיית מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן ומועצת חכמי התורה".

יו״ר שס השר אריה דרעי  אומר ל'כל הזמן': "תנועת ש"ס ואני מגבים לחלוטין את צביקה כהן. נאבק ללא פשרות כדי שכל הבנות ילמדו במוסדות החינוך"

כאמור, מוקדם יותר היום התקיים כנס חירום של מנהלי הסמינרים באולמי 'גני הזית' בעיר בני ברק. הכינוס הגיע על רקע שלילת תקציבים לחמישה סמינרים, בעקבות סירובם לקבל בנות ספרדיות, למרות החלטת הרשויות העירוניות ומשרד החינוך.

בכנס עצמו תקפו חברי הכנסת של דגל התורה, משה גפני ויעקב אשר את צביקה כהן, מחזיק תיק חינוך חרדי בעיריית ירושלים, בשל מעורבותו בסידור הבנות הספרדיות בעיריית ירושלים.

מי שהרבה לתקוף את כהן הוא חבר הכנסת יעקב אשר שאמר: "דברים כאלו חייבים להיחתך בד' אמות של הלכה אצל גדולי ישראל. לא ייתכן מצב שדברים ייעברו שלא דרך הנציגות שלנו. תמיד היו להם (ש"ס) סגנים שפעלו מול הנציגים שלנו, אבל עכשיו ההתערבות גסה, אפילו לא עובר דרך הנציגים שלנו".

"הכל הפך למכירה פומבית כזאת. כל אחד רוצה למצוא חן בעיני צביקה כהן כדי שיביא לו עוד כמה כיתות זה נהיה בצורה כזאת גסה, גם לנו לא פעם יש חילוקי דעות עם המנהלים אבל הכל צריך להיעשות בדרך המקובלת בהכוונה של גדולי ישראל שהם מינו את נציגי יהדות התורה והם גם מינו את מנהלי הסמינרים והם ורק הם יחליטו בנושא פדגוגי ורגיש כל כך ולא דרך שום נציג אחר ובוודאי לא ע"י פקידים במשרד החינוך הנתונים ללחצים ואינם כפופים כלל לגדולי ישראל".

כאמור, צביקה כהן הבהיר הערב, כי למרות ההתקפות של חברי הכנסת, כל פעלותיו מתבצעות בהנחיית נשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה הגר"ש כהן ויתר חברי המועצת.

השארת תגובה