הנקמה של גפני בכץ? 600 מיליון לרכבת מעוכבים

האם נקמנות של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מנעה העברת מאות מיליונים לתקציב רכבת ישראל? בכירים במשרד התחבורה מאשימים את גפני כי הוריד מסדר היום של ועדת הכספים דיון בתקציב לרכבת כ"נקמה" בגלל עבודות הרכבת בשבת

משה גפני. צילום: הכנסת
משה גפני. צילום: הכנסת

נקמת השבת של גפני: ועדת הכספים אמורה הייתה לדון היום (ראשון) בבקשת משרד התחבורה להעביר תקציב של כ-600 מיליון ש"ח לרכבת ישראל ולרכבת הקלה, אלא שבאופן מפתיע הנושא לא עלה כלל לסדר היום של הוועדה.

במשרד התחבורה מאשימים, מדובר "בנקמה" של יו"ר הוועדה, חבר הכנסת משה גפני, עקב עבודות התשתית של רכבת ישראל בשבת. עבודות שלפי טענות גפני נגרמו בגלל שר התחבורה ישראל כץ.

תקציב המיליונים נועד לפיתוח קו הרכבת המהיר בין ירושלים לתל אביב, פיתוח רכבת העמק ותשלום לקבלנים שונים.

גורמים במשרד התחבורה אמרו לחדשות 2 כי גפני "דרדר את ההצעה במורד סדר היום" ולבסוף כלל לא דנו בה. "זה נראה כמו נקמה על סוגיית העבודות בשבת", הוסיפו אותם גורמים.

נקמנותו של גפני עלולה לעכב את עבודות הרכבת. כמו כן, עלולה לגרום לתשלום נוסף מקופת המדינה, במידה וקבלנים יתבעו את הרכבת על עיכוב בתשלומים.

"אם יתברר שגפני מונע משיקולים פוליטיים בנושאים ממלכתיים ומקצועיים, אנו רואים זאת בחומרה ונפעל בהתאם", אמרו גורמים במשרד התחבורה.

עם זאת, יו"ר הוועדה לא התרגש מהאשמות וטען לחדשות 2: "אני לא מחויב לדון בכל הצעה שעולה לסדר היום". גפני הוסיף:  "אשקול זאת ואם זה יהיה ראוי – הכסף יועבר".

השארת תגובה