שילוט בגן סופיה נגד טביעה: באומן נערכים לראש השנה

במרפאת אומן נערכים לקראת אלפי המתפללים בראש השנה ע"ז בקבר רבי נחמן מברסלב, כחלק מהפעילות המרפאה תציב שלטים בגן סופיה למניעת עוד אסונות כדוגמת מותם של שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל, אליה אלי ז"ל ואמיר אוחנה ז"ל שקיפחו את חייהם בנהר

מרפאת אומן (1)
מרפאת אומן (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

היערכות לקראת אלפי המתפללים שיגדשו את רחובות אומן בראש השנה הקרוב נכנסות לישורת האחרונה: כחלק מההיערכות לפתיחת מרפאת אומן, ערך צוות המרפאה ישיבת צוות מורחבת על מבצע אומן ע"ו – ע"ז בישיבה הועלו מספר נושאים עליהם הופקו לקחים בשנה שעברה.

צוות המרפאה כולל חובשים, פראמדיקים, אחים ורופאים אשר יתנו שירות החל מיום רביעי כ"ה תשע"ו באלול ועד למוצש"ק שובה ו' תשרי תשע"ז. המרפאה פתוחה בימים אלו רצוף במשך כל שעות היום והלילה

1. הצורך הדחוף במכשיר לייף-פאק חדש. מכשיר הלייף-פאק המשוכלל כולל בתוכו מערכת למעקב קצב לב וגילוי מהיר לכמעט כל בעיה לבבית. כמו כן ניתן ממכשיר זה לתת שוקים בהחייאות מתקדמות.

זאת בעקבות ריבוי המקרים המגיעים למרפאה עם בעיות לבביות שמהם יש שנשלחים מיד לבית חולים גדול לקבלת צינטור דחוף. אין ספק כי מכשיר זה ודומיו הצילו לא אחת חיים באומן (לעזרה ברכישת המכשיר ניתן להתקשר ל 077-3444685)

2. הוחלט כמידי שנה לצאת בהודעות לציבור הבאים לר"ה ובהן המלצות רפואיות לציבור הבאים כגון: לא לשכוח להביא תרופות ולא לשלוח את התרופות במזוודה לבטן המטוס אלא לאורזם בתיק היד.

3. לידע את הסובבים אם יש מצב מיוחד או תרופות מיוחדות שלוקחים ע"מ שהצוות הרפואי יוכל לתת את הטיפול הכי טוב במצבי חירום.

4. הצורך הבלתי מתפשר לעשות ביטוח רפואי מיוחד לחו"ל דרך קופות החולים השונות או דרך ביטוחים פרטיים דבר שחוסך הרבה כסף ועוגמת נפש

5. הועלה את נושא הטביעות בנהר ועל הצורך בהצבת שלטים למניעת עוד אסונות כדוגמת מותם של שלמה זלמן קוזלובסקי ז"ל אליה אלי ז"ל ואמיר אוחנה ז"ל שקיפחו את חייהם בנהר.

במקרים שאינם מקרי חירום אלא שאלות הנוגעות לפעילות המרפאה או לכל שאלה שלא נוגעת למקרים דחופים ניתן לפנות לעמוד הפייסבוק שלנו (מרפאת אומן) או למייל clinic.uman@gmail.com. במקרים דחופים יש להגיע מיידית למרפאה הממוקמת בכניסה לקלוייז.

השארת תגובה