בגלל החולצה: ראש הממשלה העיר לשר הרווחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אהב את החולצה שלבש שר העבודה והרווחה חיים כיץ לישיבת הממשלה השבועית, והשר נשלח אחר כבוד להחליף תלבושת • העיתונאים נזכרו במזכיר ממשלה אחר שלא הכניס לסיקור ישיבות הממשלה גם עיתונאים בלבוש לא מכובד

ח"כ חיים כץ. ככה מתלבשים חיים!
ח"כ חיים כץ. ככה מתלבשים חיים!
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בלל חולצה: הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה השבועית נכנס שר הרווחה והעבודה, חיים כץ, לחדר הישיבות שהוא לבוש בחולצת טריקו צבעונית.  ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהבחין בלבוש, הלא מאוד מכובד, פנה לשר והעיר לו "חיים זה לא מכובד". כץ השיב לנתניהו  כי יש לו חולצה מכופתרת ברכב ויצא מישיבת הממשלה לחניון, ולאחר מספר דקות חזר, הפעם כשהוא לבוש בהתאם למעמדו.

למרות שהשר החליף חולצה, העיר אחד השרים, כך על פי הדיווח ב'מעריב', כי לדעתו הנזיפה של רה"מ קטנונית וכי בפורום הזה לא אמורים להתעסק בלבוש השרים. לעומת זאת, ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני הגן על החלטת ראש הממשלה וצייץ בטוויטר, "נתניהו צודק".

בעקבות המקרה, נזכרו הכתבים הפוליטיים במזכיר הממשלה בממשלת ישראל השלושים ושתיים, עובד יחזקאלי, שכיהן כמזכיר הממשלה בתקופותו של אהוד אולמרט. יחזקאלי היה אוסר על השרים שלא לבשו חליפה ועניבה להיכנס לחדר הישיבות ולהשתתף בישיבת הממשלה. יחזקאלי לא עצר שם,  גם העיתונאים שלא התלבשו בהתאם לא היו יכולים להיכנס לחדר הישיבות ולסקר את ישיבת הממשלה.

מי אמר שקוד לבוש זה רעיון גרוע?

השארת תגובה