ניו יורק: 29 פצועים בפיצוץ בשכונת צ'לסי במנהטן

פיצוץ עז החריד הבוקר את שכונת צ'לסי ברובע מנהטן שבניו-יורק, כתוצאה מהפיצוץ, לפחות 29 בני אדם נפצעו – מרביתם באורח קל ואדם אחד באורח קשה • בפנים: רגע הפיצוץ כפי שנקלט במצלמות האבטחה

פיצוץ עז החריד הבוקר את שכונת צ'לסי ברובע מנהטן שבניו-יורק, כתוצאה מהפיצוץ, לפחות 29 בני אדם נפצעו – מרביתם באורח קל ואדם אחד באורח קשה. הערכה, הפיצוץ על רקע פלילי.

בתקשורת המקומית דווח בתחילה כי מדובר במטען חבלה שהוסתר בתוך פח אשפה סמוך לרחוב ההומה, אך בהמשך פורסמו דיווחים סותרים על הגורם לפיצוץ.

כוחות הביטחון הרבים שזרמו לזירה מצאו באזור מטען נוסף. לפי דיווח ברשת CNN אותר מטען נוסף באזור בתוך סיר לחץ שחובר לטלפון סלולרי.

ראש העיר ביל דה-בלאסיו הגיע לזירה וקיים מסיבת עיתונאים מאולתרת. "אנחנו לא רואים קשר לטרור", הדגיש, והוסיף כי "אין איום אמין וספציפי על העיר. מוקדם מדי לקבוע מה גרם לפיצוץ. אנחנו מאמינים שזה היה מכוון. אנחנו ננהל חקירה מקיפה".

כוחות רבים של משטרה ואנשי כיבוי והצלה הגיעו במהירות למקום והחלו לפנות פצועים. עדי ראייה סיפרו לתקשורת המקומית כי לפחות שלושה פצועים פונו באמבולנס לבתי החולים בעיר, אולם דרגת הפציעה שלהם לא התבררה.

בעקבות הפיצוץ, שאירע בפינת רחוב ה-23 והשדרה השישית נסגר לתנועה, כשגם מסוקים חגים בשמים.

שעות ספורות לפני הפיצוץ במנהטן ביטלו הרשויות בניו ג'רזי מרוץ התרמה לצבא ארה"ב, דקות ספורות לפני הזנקתו, אחרי שמטען צינור התפוצץ בתוך פח שנמצא במסלול הריצה. לא היו נפגעים בפיצוץ. ראש העיר ניו יורק דה בלאזיו התייחס במסיבת העיתונאים שערך לפיצוץ ואמר כי ככל הנראה אין קשר בין המקרים.

השארת תגובה