טראמפ חשף מצב בריאותו: "סובל מעודף משקל"

המועמד הרפובליקני לנשיאות חשף את הדו"ח הרפואי שלו, המכיל עמוד אחד בלבד • "נוטל באופן קבוע תרופה להורדת הכולסטרול וסובל ממשקל עודף, לא מעשן ולא צורך אלכוהול ובעל בריאות מצוינת" • סקר בניו יורק טיימס תיקו בין המועמדים

דונאלד טראמפ. צילום: Michael Vadon
דונאלד טראמפ. צילום: Michael Vadon
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות לנשיאות ארצות הברית: על רקע מצבה הרפואי של הילרי קלינטון חושף היום (חמישי) המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, את חוות דעת רפואית של רופאו האישי, לפיה מצבו הבריאותי מצוין.

חוות הדעת נכתבה על ידי רפואו ד"ר הרולד בורנשטיין שמלווה את המועמד כבר שלושים ושש שנה. הרופא ציין כי חוות הדעת, שמכילה עמוד אחד בלבד, נכתבה אחרי בדיקות מקיפות.

"המועמד הרפובלינקני לנשיאות, דונלד ג'יי טראמפ, שקובע שיאים במספר האירועים אליהם הוא מגיע, גדלים של קהל ומרחבי נסיעה במסגרת הקמפיין שלו, החליט לאור ההתעניינות המוגברת בבריאותם של המועמדים כי זה חשוב שיעבור בדיקה רפואית מפורטת", נמסר ממטה הבחירות של טראמפ.

בחוות הדעת מציין הרופא, כי המועמד בן ה-70 שוקל 107 קילוגרמים וגובהו 1.92 מטר. טראמפ נוטל באופן קבוע תרופה להורדת הכולסטרול וסובל ממשקל עודף. עם זאת ציין הרופא, כי "טראמפ בעל בריאות מצויינת, לא מעשן ולא צורך אלכוהול".

בתוך כך, הפער בין קלינטון לטראמפ בממוצע הסקרים הארצי הולך ונסגר. קלינטון מובילה כעת בפער של 1.8% בלבד. למעשה מדובר במצב של 'תיקו', שכן ההפרש הקטן נמצא בטווח הטעות הסטטיסטית.

לפי סקר נוסף שפורסם היום בניו יורק טיימס המועמדים נמצאים בתיקו של 42% כל אחד, במידה וכוללים במירוץ גם את המועמדים העצמאים: גארי ג'ונסון וג'יל סטיין.

 

 

נתון נוסף שצריך להדאיג את המפלגה הדמוקרטית, רק 36% תומכי קלינטון ציינו שהם "נלהבים מאוד", בעוד בקרב תומכי המועמד הרפובליקני 45% ציינו שהם במצב כזה.

עוד עולה מהסקר, כי אחוזי התמיכה של המועמדים בקרב חברי המפלגות זהה – 90% מהרפובליקנים ענו שהם יצביעו לטראמפ, בעוד ששיעור דומה מהדמוקרטים אמרו שיצביעו לקלינטון.

 

 

השארת תגובה