גורם במפלגות החרדיות נגד היו"רים: "שיקחו אחריות"

בכיר במפלגות החרדיות תוקף את ראשי הסיעות על האשמת המשטרה, "לא ייתכן שבפעם הקודמת הלכו על הראש של ישראל כץ, שעשה נזק גדול וכעת על הראש של המפכ"ל" • המשטרה: "משטרת ישראל לא החליטה בשום שלב על ביצוע העבודות ולא על כיצד מתנהלות העבודות"

אילוסטרציה: עבודות במסילת הברזל. צילום: רכבת ישראל
אילוסטרציה: עבודות במסילת הברזל. צילום: רכבת ישראל

עבודות הרכבת בשבת: ראשי הסיעות החרדיות, השרים אריה דרעי, יעקב ליצמן וחבר הכנסת משה גפני הוציאו הערב (חמישי) הודעה לפיה 'משטרת ישראל' היא האשמה בעבודות הרכבת בשבת.

גורם בכיר במפלגת 'יהדות התורה והשבת' אומר ל'כל הזמן': "משהו לא טוב עובר על ראשי המפלגות. לא ייתכן שבפעם הקודמת הלכו על הראש של ישראל כץ, שעשה נזק גדול וכעת על הראש של המפכ"ל".

אותו גורם תוקף את הנציגים, "שיקחו אחריות ויודיעו לראש הממשלה שלא מקובל עליהם חילולי השבת".

כזכור,  בהודעה משותפת מטעם ראשי הסיעות החרדיות נכתב: "אנו מוחים בכל תוקף כנגד התנהלות המשטרה שמהווה גורם לא מקצועי כשהיא מאלצת לבצע את העבודות בליל שבת, כשאפשר לבצען ביום חול. צר לנו שהתקבלה החלטה בנושא החשוב והערכי הזה, מבלי לנסות ולמנוע את הפגיעה בשמירת שבת קודש. אנו נדרוש פגישה מיידית עם מפכ״ל המשטרה להעמידו על חומרת הדברים״.

יש לציין, כי במשטרת ישראל לא הבינו מאיפה נפלה עליהם האשמה, שכן המשטרה לא קובעת מה חיוני או מה לא, אלא רק מאשרת את קביעת גורמי המקצוע ברכבת ישראל.

כמו כן, רכבת ישראל מחזיקה באישורי עבודה חוקיים עד סוף חודש ספטמבר, כך שאם יש לפנות למישהו זה לרכבת ישראל שהוציאה את האישור ולמשרד העבודה שאישר אותו.

במשטרה עצמה הגיבו להאשמה, "משטרת ישראל לא החליטה בשום שלב על ביצוע העבודות ולא על כיצד מתנהלות העבודות במחלף השלום בכלל, ובשבת בפרט, וההחלטה כמו גם הסמכות נתונה לגופים הרלוונטיים להחליט בנושא זה.

חוות הדעת שניתנה מטעם המשטרה הינה חוות דעת מקצועית ומבוססת המתייחסת רק למצב שבו העבודות הנ״ל היו מתקיימות ביום חול".

 

השארת תגובה