הנציגים החרדים מוחים ומאשימים את המפכ"ל

ראשי הסיעות החרדיות יצאו בהודעה משותפת, לפיה התנהלות המשטרה גרמה לביצוע העבודות בשבת, "נדרוש פגישה מיידית עם המפכ"ל" • המשטרה, "משטרת ישראל לא החליטה בשום שלב על ביצוע העבודות ולא על כיצד מתנהלות העבודות"

גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן
גפני דרעי וליצמן. צילום: הכנסת, יעקב כהן

עבודות הרכבת בשבת: ראשי המפלגות החרדיות, השרים יעקב ליצמן (אגודת ישראל), אריה דרעי (ש"ס) ומשה גפני (דגל התורה) מביעים הערב (חמישי) מחאה חריפה על כך שבשבת הקרובה ייערכו עבודות מיותרות שהן ללא צורך לפיקוח נפש.

ראשי הסיעות החרדיות הוסיפו כי העבודות יבוצעו בליל שבת, למרות שניתן לקיימן ללא כל בעיה באחד מלילות השבוע. "ביצוע העבודות בליל שבת חמורה מאד ואנו מביעים מחאה תקיפה על כבודה של השבת", נכתב בהודעה משותפת לכל המפלגות.

ראשי המפלגות ציינו כי ״העבודות אכן צומצמו באופן ניכר וחלק גדול מהעובדים אינם יהודים".

אך עם זאת, הנציגים מצאו את האשם בדמות 'משטרת ישראל': "אנו מוחים בכל תוקף כנגד התנהלות המשטרה שמהווה גורם לא מקצועי כשהיא מאלצת לבצע את העבודות בליל שבת, כשאפשר לבצען ביום חול. צר לנו שהתקבלה החלטה בנושא החשוב והערכי הזה, מבלי לנסות ולמנוע את הפגיעה בשמירת שבת קודש. אנו נדרוש פגישה מיידית עם מפכ״ל המשטרה להעמידו על חומרת הדברים״.

יש לציין, כי למרות האשמות, המשטרה לא קובעת מה חיוני או מה לא את זה קובעים גורמי המקצוע ברכבת.

במשטרה הגיבו להאשמה, "משטרת ישראל לא החליטה בשום שלב על ביצוע העבודות ולא על כיצד מתנהלות העבודות במחלף השלום בכלל, ובשבת בפרט, וההחלטה כמו גם הסמכות נתונה לגופים הרלוונטיים להחליט בנושא זה.

חוות הדעת שניתנה מטעם המשטרה הינה חוות דעת מקצועית ומבוססת המתייחסת רק למצב שבו העבודות הנ״ל היו מתקיימות ביום חול".

השארת תגובה