ח"כים דורשים: לפטר את העוזרת של זועבי

ח"כ ברקו פנתה הבוקר במכתב לקצין הכנסת ובו היא דורשת לפטר את העוזרת של חברת הכנסת חנין זועבי המשתתפת במשט לעזה • 'יהודית של משטים', מכנה ברקו את יהודית אילני שעלתה על המשט בברצלונה

אחת מספינות המשט (צילום: יהודית אילני)
אחת מספינות המשט (צילום: יהודית אילני)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חברת הכנסת ד"ר ענת ברקו, פנתה הבוקר במכתב לקצין הכנסת ובו היא דורשת לפטר את העוזרת של חברת הכנסת חנין זועבי המשתתפת במשט שצפוי להגיע לחופי עזה.

בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה כתבה ברקו: "חה"כ חנין זועבי בכלל לא פראיירית. היא ידעה שאם היא תיקח חלק בקרוז נוסף לעזה – היא עלולה להיתקל בכל מיני הגבלות ובעיות נוספות. אז בשביל מה היא צריכה את זה?! על אחת כמה וכמה בשביל מה היא צריכה את זה, אם היא יכולה לשלוח לשם, במקומה, את העוזרת שלה – אחת בשם יהודית אילני?!

"אז מסתבר שכמו שאצלנו יש גוי של שבת, אצל חה"כ זועבי יש 'יהודית של משטים'. ואכן, אותה עוזרת נאמנה עושה ממש בשעות אלו את דרכה בים לכיוון עזה (לא לפני שעשתה כיף חיים בתחנת המוצא – ברצלונה).

"אבל כמו שמיס מרמרה לא פראיירית, גם אני לא: שלחתי פנייה לקצין הכנסת ובו דרישה לסיים את העסקתה של אותה גברת אילני – שאת מקור פרנסתה תחפש לא על חשבון משלם המסים הישראלי שכנגדו היא פועלת באופן בלתי חוקי.

"כמו כן, דרשתי מקצין הכנסת לשלול מאותה גברת את אישור הכניסה למשכן – שאת הכנסת תראה רק באמצעות צפייה במסך. ואגב, לא אכפת לי אם הצפייה הזו תתבצע ביבשה, באוויר או בים…". סיימה ברקו.

גם ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו הצטרף לדברים ופנה למנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ', בדרישה לבדוק את השתתפות של עוזרתה הפרלמנטרית של ח"כ חנין זועבי.

ח"כ פורר אמר כי ככל הנראה חששה של זועבי מהשעיה נוספת, הוביל אותה לשלוח את עוזרתה למסע "החשוב", שעיקרו הכפשת שמה של מדינת ישראל. "חנין זועבי מוכיחה לנו שוב כי כל עיסוקיה בכנסת הם לעורר פרובוקציות ולהזיק למדינת ישראל. עכשיו מתברר שגם יועצת מלשכתה, הממומנת על ידי כספי משלם המסים, עוסקת בניסיונות לפגוע ולהכפיש את מדינת ישראל. דרשתי היום ממנכ"ל הכנסת לבדוק את חוקיות הדברים והאם עובד המקבל את משכורתו מכנסת ישראל יכול להשתתף במשט נגד מדינת ישראל".

השארת תגובה