רופאה של קלינטון במכתב: "הילארי כשירה לנשיאות"

אחרי חרושת שמועות אודות כשירותה של הילארי קלינטון לכהן כנשיאת ארצות הרבית – הבוקר מפרסמת רופאתה האישית של קלינטון מכתב המבהיר את בריאותה התקינה וכשירותה לתפקיד נשיאת ארה"ב

הבית הלבן
הבית הלבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי חרושת שמועות אודות כשירותה של הילארי קלינטון לכהן כנשיאת ארצות הרבית, בפרט לאחר התמוטטותה המתוקשרת באירוע לציון 15 שנה לאסון התאומים, הבוקר מפרסם מטה הבחירות של שרת החוץ לשעבר מכתב המבהיר את בריאותה התקינה וכשירותה לתפקיד נשיאת ארה"ב.

במכתב שפורסם הלילה על ידי הרופאה האישית של קלינטון, ד"ר ליסה ברדק, נכתב, כי הילארי "בריאה וכשירה לכהן כנשיאה, דלקת הריאות שבה לקתה נמצאת בנסיגה ואינה מדבקת".

במכתב בן שני העמודים שנשלח לכלי התקשורת האמריקניים כתבה ד"ר ברדק כי היא מתרשמת שקלינטון בריאה, אף כי הדגישה שסבלה בשנה החולפת מבעיות בסינוסים ומזיהום באחת מאוזניה. קלינטון עברה בדיקת סי.טי שאישרה את קיומה של דלקת הריאות, נכתב, והיא נמצאת בעיצומו של טיפול אנטיביוטי.

ב"וושינגטון פוסט" דווח כי לפי המכתב בבדיקות שעברה קלינטון נמצאו ממצאים תקינים – גם על פי חוות דעת של רופאים שלא טיפלו בה קודם לכן. לחץ הדם שלה תואר כתקין ורמת הכולסטרול "מצוינת". עוד נכתב כי קלינטון "אינה נמצאת בסיכון למחלות נפוצות לאישה בגילה".

הפרסומים בנוגע למצבה הרפואי של קלינטון מגיעים בעקבות הסערה סביב התמוטטותה לאחר טקס הזיכרון לנפגעי פיגועי ה-11 בספטמבר בניו יורק, ממנו יצאה מוקדם מהצפוי – ותועדה כשהיא קורסת ומועדת אל תוך רכבה. קלינטון הופיעה לאחר שעתיים מחוץ לדירתה של בתה צ'לסי כשהיא נראית בריאה ומנופפת בידה לצלמי התקשורת. הופעתה המחוייכת העלתה תיאוריות קונספירציה רבות ברשתות החברתיות, כשהבולטת שבהן היא שימוש בכפילה. רק לאחר מכן נמסר מהמטה שלה מכתב של רופאה האישית שדיווחה כי היא חולה בדלקת ריאות.

בתוך כך, המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ תקף הלילה את קלינטון בדברים שנשא בפני קהל תומכים באוהיו, וטען כי אין לה את הכוח להוביל עצרות רועשות כמו שהוא עושה. "אתם חושבים שהילארי תוכל לעמוד כאן במשך שעה ולעשות את זה?", שאל טראמפ, ומיד השיב: "אני לא חושב, אני לא חושב".

לאחר מכן הוסיף והתייחס לעניין כשאמר: "קלינטון שוכבת במיטה, מתאוששת". הקהל השיב בקריאות בוז, וטראמפ הוסיף: "אנחנו רוצים שתשתפר, שהיא תשוב למסלול".

בסקר בחירות שנערך באוהיו ושפורסם אתמול, טראמפ זכה לתמיכה של 48% בקרב הנשאלים, לעומת קלינטון שמקבלת תמיכה של 43%. בסקר שפורסם בשבוע שעבר הוביל טראמפ על קלינטון במדינת אוהיו באחוז אחד בלבד. הסקר נערך כשברקע מצבה הרפואי, והסערה שעוררה לאחר שתיארה את בוחריו של טראמפ כגזענים.

השארת תגובה