איכלר בחיפה: "העיר איבדה מאדמומיתה"

חבר הכנסת ישראל אייכלר הגיע למעמד קביעת המזוזות בבית הספר 'בית מלכה' של חסידות בעלזא בחיפה • "לא יאומן איך ישנם אנשים שהשנאה שלהם מקלקלת השורה וקצה נפשם למראה פנים יהודיות עם פאות ולבוש חרדי בחיפה"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בבעלז חיפה חגגו את פתיחת בית הספר 'בית מלכה' בעיר, זאת אחרי שעיריית חיפה ניסתה למנוע את פתיחת בית הספר בצו משפטי, אך נחלה מפלה בבית המשפט.

חבר הכנסת ישראל אייכלר הגיע למעמד 'קביעת המזוזות' בבית הספר. אייכלר הביע התפעלות ממסירות הנפש של הורים ששיפצו בנין תעשייה שעמד שנים רבות מוזנח והרוס והפכו אותו לגן פורח של חינוך יהודי טהור.

"חיפה איבדה מאדמומיתה יש בה יותר משתי שערות שחורות של פאות מסולסלות ומאות ילדים הזוכים לחינוך טהור בדרך ישראל סבא. חיפה היא עיר מעורבת וכל יהודי צריך לשמוח על כל נפש מישראל הבאה לחזק את העיר. לא יאומן איך ישנם אנשים שהשנאה שלהם מקלקלת השורה וקצה נפשם למראה פנים יהודיות עם פאות ולבוש חרדי. כך נראית גלות בין יהודים, שעינם צרה בחינוך היהודי המקורי", אמר אייכלר בסיור בבית הספר.

"איך ישנם אנשים שמעדיפים שממה ובלבד שלא יבואו החרדים לחיפה?", שאל אייכלר. "יש להם את כל הכלים להילחם בחרדים, אבל אין להם שום יכולת להילחם בה' אלוקי ישראל. הקב"ה נתן לנו את הארץ הזאת ונתן לנו את התורה הזאת, ושניהם נקנין ביסורין".

בסיור שערך לאחר מכן בתלמוד תורה דחסידי בעלזא בעיר אמר חבר הכנסת "לחיזוק מיוחד זקוקים בוני החינוך בחיפה, שנאבקים על עצם זכות קיומם אל מול כוחות שלטוניים המתנכלים להם. הם אינם נרתעים מפני הקשיים והם מוסיפים חילים לאורייתא ובונים עוד כיתות ומשקמים עוד מבנים שוממים. תלמידים ותלמידות תמימים וטהורים, גדלים בערוגות הבושם של תלמודי התורה ובתי הספר לבנות, בישיבות ובכוללים בחיפה".

"בזכות שומרי התורה ולומדיה מוגנים כל תושבי חיפה", הוסיף אייכלר. "הכל יודעים כי חיפה מאוימת באלפי טילים מלבנון – לימוד התורה של תינוקות של בין רבן תגן על העיר חיפה ועל ארץ ישראל כולה ובזכותה נזכה לפרוח בעולם הזה ולחיי העולם הבא".

השארת תגובה