קלינטון: "איבדתי שיווי משקל – לא את ההכרה"

המועמדת הדמוקרטית הגיבה לראשונה מאז האירוע בו תועדה מתמוטטת, "חשתי מסוחררת ואיבדתי שיווי משקל, אך בהחלט לא איבדתי הכרה" • "אמרו לי שעלי לנוח מספר ימים, אבל לא הקשבתי לעצה הטובה הזו"• "על טראמפ, "תשוו את מה שאתם יודעים עלי ומה שיודעים עליו"

הבית הלבן
הבית הלבן

מגיבה: המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, הגיבה בפעם הראשונה מאז תועדה מתמוטטת בטקס לזכר נפגעי ה-11בספטמבר.

במהלך הלילה (שלישי) התראיננה קלינטון טלפונית לרשת – CNN. המועמדת התייחסה לדלקת הריאות שהתגלתה אצלה ביום שישי האחרון, "אמרו לי שעלי לנוח מספר ימים, אבל לא הקשבתי לעצה הטובה הזו". קלינטון אף התייחסה לביקורת על הסתרת הדלקת ריאות מהציבור, "לא חשפנו את האבחנה מוקדם יותר כי לא חשבתי שדלקת הריאות תהפוך להיות עניין כה גדול". לדבריה, "יש לי סטנדרטים גבוהים של שקיפות לגבי מצבי הבריאותי".

על השאלה מדוע בחרה להשתתף בטקס בזמן שאובחנה כחולה בדלקת ריאות ענתה קלינטון, "כיהנתי כסנאטורית בתקופת הפיגועים, זה היה אישי עבורי. במהלך הטקס הרגשתי שחם לי, שאני צריכה לעזוב. ברגע שנכנסתי לרכב המקורר ושתיתי מים הרגשתי טוב יותר. אני מרגישה בסדר וכעת אני לוקחת את העצה של הרופאה שלי, עצה שממנה התעלמתי ביום שישי, לנוח עד שאחלים מדלקת הריאות לחלוטין".

קלינטון אף חשפה כי סבלה ממקרים דומים של התייבשות בעבר. "רק פעמיים שאני יכולה לציין". לדבריה, "אני מודעת לזה ואני יכולה להימנע מזה". המועמדת התייחסה לסרטון והדגישה, "חשתי מסוחררת ואיבדתי שיווי משקל, אך בהחלט לא איבדתי הכרה".

כמו כן, היא התייחסה לביקורת שהוטחה על אנשי הקמפיין, שתחילה טענו שהיא סובלת מאלרגיה ואח"כ טענו שמדובר בדליקת ריאות. היא סיפרה שגם היא חשבה כך, משום שגם באביב ובסתיו נתקפה שיעולים כתוצאה מאלרגיות של עונות מעבר. "אך הפעם לא התמהמהתי וכשירדתי מהבמה בטקס ביום שישי ישר הלכתי לראות את הרופא שלי. בשלב זה הוא אבחן את דלקת הריאות".

"כנראה שהייתי צריכה לקחת הפסקת מנוחה בשלב מוקדם יותר, הייתי מרגישה טוב יותר אם הייתי פשוט מבטלת את כל הלו"ז שהיה לי ביום שישי, אך כמו אנשים רבים, חשבתי שאוכל פשוט להמשיך למרות המחלה – כמובן שזה לא הסתיים כמו שרציתי", הוסיפה."כעת, אני רק רוצה לסיים עם המחלה הזו ולחזור לעבודה במהירות האפשרית".

המועמדת אף תקפה את יריבה למירוץ דונלד טראמפ, "תשוו את מה שאתם יודעים עלי ומה שיודעים עליו, אני חושבת שזה הזמן שהוא יפעל באותה השקיפות בה אני פעלתי כל השנים".

השארת תגובה