הסדר מקל לנהג מיניבוס הדמים של משפחת בורנשטיין

נהג רכב ההסעות שלקח את משפחת בורנשטיין מביתם בביתר לחופשה ממנו לא שבו צפוי לעמוד בפני עונש, זאת במסגרת הסדר טיעון והוא צפוי לעמוד בפני עונש שינוע בין עבודות שירות לשנתיים מאסר

זירת התאונה
זירת התאונה

עונש קל מידי? במסגרת הסדר טיעון עם יעקב ישורון, נהג המיניבוס שלקח את משפחת ברנשטיין בחודש אב תש"ע, לחופשה מביתם מביתר עלית למושב קוממיות, כשבדרך אירעה התאונה בה נהרגו שבעה מבני המשפחה, יוגש ביום חמישי הקרוב כתב אישום מתוקן נגדו.

במסגרת הסדר הטיעון הסכימו הצדדים על עונש שינוע בין חצי שנה של עבודות שירות לבין שנתיים מאסר, זאת למרות שמלכתחילה העונש הצפוי לו היה עד 21 שנות מאסר.

הסיבה להקלה, פרקליטו של ישורון, עורך הדין יגאל תמיר, הצליח להעביר את מירב האשם מהנהג לרכבת ישראל ולמשרד התחבורה, זאת למרות שנקבע כי הנהג נסע מעל המהירות המותרת והתעלם מסימני האזהרה והמשיך בנסיעה.

במחדלים, במהלך הבלימה החליק רכב ההסעות ללא יכולת היגוי אל תוך המפגש עם הרכבת בשל הכביש המשובש. כמו כן, רכבת ישראל גם לא התקינה כל אמצעי אלקטרוני שיתריע על כך שרכבו של הנאשם נעצר על המסילה והתצפיתנית של רכבת ישראל לא התריעה על הרכב שהתקרב למסילה.

בנוסף טען תמיר, כי בסיס מתקן המחסום, השירותים ומבנה התצפיתנית חסמו את קו הראייה לכיוון ממנו הגיעו הרכבות וכמו כן היה שם ריבוי של תמרורים שחלקם אף גרם לסנוור הנהג.

 

השארת תגובה