בגלל waze: חיילות טעו בניווט ונכנסו לכפר פלסטיני

שתי חיילות נקלעו לכפר סמוך לטול כרם בעקבות טעות בתוכנת הניווט הפופולרית – Waze • החיילות זוהו על ידי פורעים פלסטינים והותקפו באבנים. כוחות המנגנון הפלסטיני חילץ את החיילות והעביר אותן לידי קציני המינהל האזרחי

הרכב הצה"לי מועבר לידי כוחות המינהל
הרכב הצה"לי מועבר לידי כוחות המינהל

בגלל הוויז: שתי חיילות נכנסו הערב (שני) בטעות עם רכבם הצבאי לשטחי הרשות הפלסטינית והותקפו באבנים, שוטרים פלסטינים חילצו את החיילות מהמקום והעבירו אותן לידי קציני המינהל האזרחי.

החיילות סיפרו כי הן יצאו ממפקדת אוגדה 162 בבקעת הירדן לכיוון בסיס מפקדת הצנחנים בבית ליד, שם הן משרתות. לדבריהן, הן השתמשו באפליקציית הניווט Waze, אלא שזו, כך לפי טענתן, כבתה במהלך הנסיעה והן מצאו את עצמן בטול כרם.

עם זאת, גרסה אחרת טוענת שהחיילות הקישו באפליקציית הניווט 'בית ליד' כיעד נסיעתן, אך האפליקציה הובילה אותן לכפר פלסטיני בעל שם דומה.

אחרי שזיהו את טעותן התקשרו החיילות למשטרה וזו יעצה להן להמשיך בנסיעה בכביש לכיוון שטח ישראל. שוטר פלסטיני בלבוש אזרחי שראה את הרכב הצה"לי אמר לחיילות לפנות לכיוון אחר, אך הן המשיכו בדרכן.

בהמשך הדרך זוהה הרכב על ידי פורעים פלסטינים והותקף באבנים. השוטר הפלסטיני הזעיק את כוחות מנגנון הביטחון ואלה חילצו את החיילות לתחנת משטרה סמוכה, ובהמשך הועברו החיילות לידי קציני המינהל האזרחי.

על חייל צה"ל נאסר להסתמך רק על אפלקיציית הניווט בעקבות 2 מקרי עבר דומים מהשנה האחרונה, בצה"ל אמרו שהאירוע ייבדק.

 

 

 

 

 

השארת תגובה