בחשד לפשיעה לאומנית: 4 קטינים נעצרו, אחד נפצע

כוחות משטרה הגיעו הבוקר לישיבה בנחניאל בכדי לעצור שני קטינים החשודים בפשיעה לאומנית ובפגיעה בצנרת של תושבים ערבים. במקום התפתחה מהומה, במהלכה הוכה אחד הקטינים ונפצע. לבסוף נעצרו ארבעה קטינים ובישיבה זועמים

img726079
img726079

המשטרה עצרה הבוקר כמה קטינים, מהימין הקיצוני בישיבה בנחניאל, החשודים בפשיעה לאומנית, אלא שלטענת אנשי הישיבה, השוטרים השתמשו באלימות רבה.

האירוע החל בסביבות השעה 7:00 אז הגיחו כוחות המשטרה מהיחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י ויס"מ אל הישיבה. השוטרים הגיעו בכדי לעצרו שני קטינים כבני 14, החשודים כי פגעו במערכת צינורות של תושבים ערבים.

בשלב זה החל הבלאגן בישיבה. כמה קטינים נמלטו והכוחות החלו במרדף אחריהם, ובמקום התפתחה מהומה, במהלך הוכה אחד הקטינים על ידי השוטרים ונפצע, כך לטענת תלמידי הישיבה. לבסוף נעצרו עוד שני קטינים ולאחר למעלה משעתיים עזבו הכוחות את המקום.

בארגון חוננו מציינים כי בשבועות האחרונים הוזמנו אנשי צוות ותלמידים מהישיבה לעדות בימ"ר ש"י, שם תושאלו על טיול בו השתתפו תלמידי הישיבה לפני מספר חודשים ולטענת המשטרה במהלכו נגרם נזק למערכת צינורות של ערבים.

עוד טענו בחוננו כי התנהלות המשטרה אל מול הישיבה כללה איומים והתנהלות לא ראויה. במכתב שהוציא עו"ד עדי קידר מחוננו לימ"ר ש"י בימים האחרונים הוא מתאר כי לפני כחודש ימים הגיעו שוטרי ימ"ר ש"י לישיבה ודרשו לקבל את רשימת תלמידי הישיבה. לאחר מכן החלו להזמין תלמידים לעדויות באמצעות פניות לראש הישיבה. אולם התברר כי החוקרים נקטו איומים ואף סירבו להודיע להורי הקטינים על כך שהם נחקרים במשטרה, והמשיכו להזמין תלמידים באופן אקראי תוך שהם מאיימים כי אם לא יגיעו התלמידים לחקירה המשטרה תפשוט על הישיבה.

ראש הישיבה תיאר כי חוקר שהתקשר ביקש לעדות תלמיד מסוים וכשנאמר לו שהוא חולה אמר כי אם כך ניתן להביא תלמיד אחר. עו"ד קידר כתב כי מדובר "במסע דיג" והתנהלות לא ראויה של המשטרה.

"לא יעלה על הדעת כי המשטרה תגשש באפלה ותחקור ללא שום ביסוס וראיה", כתב עו"ד קידר וביקש כי זימון התלמידים לעדות יעשה מעתה דרכו. "לא הייתם עושים כן אם הייתם סבורים שמדובר בבית ספר בתל אביב".

מהמשטרה נמסר: "הבוקר הגיעו שוטרי משטרת ישראל לביצוע מעצרים של שני קטינים ע"פ צו בימ"ש בישיבה בנחניאל שחשודים באירוע פשיעה לאומנית מהתקופה האחרונה. בזמן הגעת השוטרים לישיבה החלו לברוח מספר קטינים , לאחר מרדף קצר החלו שני נערים לתקוף את השוטרים ונעצרו. סה"כ נעצרו ארבעה קטינים ובמעצר הברחנים נפצע אחד הנערים בפניו. החשודים נלקחו לחקירה ביחידה לפשיעה לאומנית".

השארת תגובה