המודיע והמבשר: מחאה; יתד נאמן: דממה

עובדי 'רכבת ישראל' פעלו בשבת האחרונה בחמישה מוקדים שונים, אלא שבניגוד להמודיע והמבשר בחרו ביתד נאמן לשתוק ולא לדווח על כך • יתד: "מרנן ורבנן גדולי ישראל מחליטים – הכל שיקול טהור, השקפתי והלכתי"

עבודות הרכבת,
עבודות הרכבת,

עבודות הרכבת בשבת: מאות פועלים עבדו  בשבת האחרונה בפסי הרכבת, אלא שבניגוד לשבועיים האחרונים, חברי הכנסת החרדים, בעיקר מהצד של דגל התורה, המפלגה שהתחילה את המהומה נגד עבודות הרכבת בשבת, שותקים. ביטוי לכך ניתן לראות בשערי הביטאונים המפלגתיים. בעוד שבשער 'המודיע' (הסיעה המרכזית) ו'המבשר' (שלומי אמונים) ישנה התייחסות לעבודות שבוצעו, בוחר 'יתד נאמן' לשתוק.

למרות השתיקה בדיווחים, ב'יתד נאמן' בחרו להגיב במדור המאמרים. במאמר שפורסם תחת שם העט א. ברזילי נכתב כי בניגוד לטענות של חלק מהפרשנים, ששתיקת חברי הכנסת החרדים נובעת מצמיחת יאיר לפיד בסקרים, הדבר נעשה מתוך החלטה והתייעצות עם גדולי ישראל. "מרנן ורבנן גודלי ישראל שליט"א, המנהיגים האמיתיים של עם ישראל. הם ורק הם מחליטים. הכל שיקול טהור, השקפתי והלכתי". אלא שבעיתון, בניגוד למתחריו, בחרו שלא לדווח ולהזכיר כלל על העבודות שבוצעו השבת.

עם זאת, גם ב'המודיע' ו'המבשר', בניגוד לימי ראשון הקודמים, הכותרת הראשית לא עסקה בעבודות הרכבת, כשלפי גורמים במערכת הפוליטית, הסיבה לכך, רצון של הח"כים החרדים להנמיך את גובה הלהבות ולהגיע להבנות, כשהסיבה לכך פתיחת המרכולים בתל אביב בשבת – נושא שיגיע להכרעת הקואליציה בקרוב.

השארת תגובה