הגר"מ מאזוז: פיצוץ הלווין וקריסת החניון – בגלל השבת

הגאון הרב מאיר מאזוז מסר אמש את שיעורו השבועי ודיבר על מאורעות הימים האחרונים: "ראשי הממשלה צריכים להבין; השבת לא תמחול. מה שקרה השבוע – עשרות אנשים קבורים מתחת לאדמה, הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת"

הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד
הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד

"השבת תובעת את עלבונה": הגאון הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים', מסר אמש (מוצאי שבת) את שיעורו השבועי ואמר כי קריסת החניון בתל אביב ופיצוץ הלוויין הישראלי עמוס 6 – אירעו בשל הזלזול והפגיעה בקדושת השבת עם העבודות שבוצעו ברכבת ישראל.

הרב מאזוז: "ראשי הממשלה צריכים להבין; השבת לא תמחול. מה שקרה השבוע – אף פעם לא קרה דבר כזה. בניין, יש מהנדסים, יש פקחים. עשרות אנשים קבורים מתחת לאדמה. הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת. בשבת יש ברכה, לברוח מהשבת – זו הטעות הכי גדולה בעולם".

בדבריו רמז ראש ישיבת כסא רחמים למשבר שבא בעקבות העבודות ברכבת ישראל בעיצומה של השבת, "לא מדבר על החרדים, הם פוחדים, יש להם חשבונות משלהם כי אם ילחמו על זה, מי יודע מה יהיה".

גם פיצוץ הלוויין הישראלי 'עמוס 6' אירע מאותה סיבה. "השקיעו בו מאות מיליוני דולרים, רק התחילו לשגר אותו – התפוצץ. למה? כי ההוא (עמוס 2) נעשה בשמירת שבת ו'זה' (עמוס 6) לא בסדר".

בדרשה השבועית הזכיר הרב מאזוז גם את חברת התעופה אל על שהכנסותיה גדלו מאז הפסיקה לחלל שבת. גם פרשת המשחן בתקופת ממשלת ברק שבה החרדים פרשו מהקואליציה עלתה במהלך השיעור. לדברי הגר"מ מאזוז, אחרי שהעבירו את המשחן בשבת הוא "עשה שביתה ולא עבד. בסוף, השבת תתבע את העלבון שלה". סיים הרב את דבריו.

השארת תגובה