כיבוד הבת: הפליטות המביכות של טראמפ, בשבת

המגזין "Highline" חושף: בתו היהודיה של טראמפ איוונקה ובעלה ג'ארד קושנר עוברים על מסריו של המועמד הרפובליקני בטרם הוא מעלה אותם לרשתות החברתיות. לפי המגזין, רוב הציוצים הטיפשיים של המועמד צוייצו במהלך השבת או החג, אז בתתו חתנו לא זמינים עבורו

דונאלד טראמפ
דונאלד טראמפ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האם בתו היהודיה של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, מונעת ממנו להסתבך בצרות? לפי המגזין "Highline" התשובה חיובית.

השבוע פרסם המגזין כתבת פרופיל על בתו היהודיה של טראמפ – איוונקה. לפי הכתב, הוא ערך בדיקה בין הציוצים המביכים של איל ההון הניו יורקי, ציוצים שגרמו לו להסתבך תקשורתית, לבין ימות השבוע, ומתברר כי מרבית הציוצים המביכים מתפרסמים בשבת, עת איוונקה טראמפ, ששומרת שבת מאז גיורה, אינה זמינה.

כך למשל, בשבת לפני כשבועיים נרצחה נייקאה אלדרידג', אשה אפרו אמריקאית ובת דודתו של ספורטאי מפורסם, בקרב יריות בין שתי כנופיות אפרו אמריקאיות ברחובות שקיאגו.

המועמד מצא את הזמן לגייס קולות למועמדתו וצייץ בטוויטר, מה שהוגדר אחר כך כציוץ הגרוע אי פעם, "כמו שאמרתי: אפרו-אמריקאים יצביעו לטראמפ!".

כוונתו של המועמד הייתה שבעוד הדמוקרטים נוהגים להאשים את השוטרים הלבנים בהריגתם של השחורים., הרי שבמציאות, רוב השחורים נרצחים ע"י שחורים אחרים, דווקא משום שאין נוכחות מספקת של שוטרים. כאמור, הציוץ התקבל ע"י רבים כחסר רגישות וכניצול ציני של טרגדיה למטרת רווח פוליטי, ומאוחר יותר טראמפ התנצל ופרסם מכתב תנחומים למשפחה.

חודש קודם לכן, הסתבך המועמד עם ציוץ נוסף. טראמפ העלה אז לחשבון הטוויטר שלו במהלך השבת את תמונת יריבתו למירוץ, הילרי קלינטון, כשעל תמונתה מצוייר כוכב בעל שישה קדקודים, כוכב המזכיר את המגן דוד אדום, וכתב, "המועמדת המושחתת ביותר אי פעם". התמונה גרמה לגל של האשמות על אנטישמיות מצידו של המועמד. בסופו של דבר מחק המועמד את התמונה וכתב, כי הכוכב בא לסמל את כוכב השריף.

אירוע נוסף שמציין הכתב, ציוץ שכתב טראמפ בעת פיגוע הירי באורלנדו בחג השבועות. אז כתב: "מעריך את הברכות על כך שצדקתי לגבי הטרור האיסלמי". המועמד ספג ביקורת רבה על שמצדיק את דרכו במקום להביע צער.

חברה האנונימית שצוטטה בכתבה סיפרה, כי היא סבורה שבזמן החגים, טראמפ אינו יכול להתייעץ עם איוונקה ועם בעלה, ג'ארד קושנר, ובכך הוא מאבד שני "פילטרים" חשובים שעשויים למנוע ממנו לעשות שטויות, לפחות בכל הקשור לטוויטר.

השארת תגובה