דרשות וקבלת עול: עצרת התעוררות ביחווה דעת

אמש נערכה עצרת התעוררות ביחווה דעת על ידי ארגון 'אל המעיין', בואי העצרת זכו לשמוע דרשות התעוררות מהראשון לציון, הגר"י יוסף ומאחיו הגאון הגדול הרב דוד יוסף • צפו בגלריה מאירוע

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמידי שנה גם השנה המשיך ארגון 'אל המעיין' עם מסורת עצרות ההתעוררות ברחבי הארץ בחודש אלול. השנה. בנוסף לעצרות אלו נערכות מידי שבוע, בימים שני וחמישי, עצרות התעוררות בהיכל ביהמ"ד יחווה דעת בהר נוף, לציבור המגיעים מרחבי הארץ לסליחות בכותל המערבי .

אמש התקיימה עצרת הפתיחה בהשתתפות הראשון לציון, הגר"י יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, הגר"ד יוסף, ויו"ר ש"ס השר אריה דרעי.

הגר"ד יוסף בדבריו עורר את הציבור לשוב בתשובה בימי הרחמים והסליחות : "אדם שעומד למשפט מגייס את עורכי הדין הכי טובים שיש. גם לנו יש משפט עוד מעט. אנחנו צריכים עורכי דין טובים. ומי הם? אלה המצוות ומעשים טובים שאדם עושה. העושה מצווה אחת קונה לו פרקליט אחד. ע"כ בימים אלו מוטל על כל אחד לאסוף כמה שיותר מצוות ומעשים טובים וע"י כך לזכות בדין. סיים הגר"ד.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי העלה זכרונות מהימים בהם היה יוצא יחד עם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל במסוק לעצרות התשובה ברחבי הארץ: "היו מגיעים אלפים רחוקים מתורה ומצוות וכשמרן בסוף העצרת היה אומר שמע ישראל וה' מלך בקולו הנעים ומלא הרגש הוא היה רואה איך היו שמים את היד על הראש וצועקים שמע ישראל בדמעות. הוא היה מתרגש ומתמלא נחת וסיפוק והיה אומר שזה שווה את הכל למרות ביטול התורה שהיה נגרם לו מעצרות אלו וב"ה שממשיכים את המפעל שלו . אין ספק שיש לו נחת רוח גדולה." בסיום דבריו הודה למנכ"ל אל המעיין הרב משה אילוז על מסירותו הרבה בארגון העצרות ברחבי הארץ.

הראש"ל הגר"י יוסף עורר את הציבור בדברי מוסר ומדרשים לקראת יום הדין .כמו"כ עורר הראש"ל בחשיבות החינוך הטהור לילדי ישראל במוסדות תורניים: "מרן זצוק"ל כשהיה יוצא לעצרות אלו בחודש אלול היה מבקש מהציבור שישלחו את ילדיהם אך ורק למוסדות חינוך תורניים על טהרת הקודש. הדבר הזה היה בנפשו. והיום רואים את התוצאות."

הראש"ל גם קרא לציבור להתרחק ממכשירים שאינם כשרים: "מכשירים אלו גורמים לקלקול גדול.ע"כ שומר נפשו ירחק מהם."

בסיום העצרת ערך ראש ביהמ"ד הגר"ד יוסף קבלת עול מלכות שמים.

צילום: יעקב כהן

השארת תגובה