שלום רוסי: נתניהו ואבו מאזן הסכימו להיפגש בקרמלין

משרד החוץ הרוסי מסר כי ראש הממששלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן "הביעו הסכמה עקרונית להיפגש ברוסיה" • במשרד ציינו כי אין עדיין תאריך למפגש • אמש חשף אבו מאזן כי נתניהו דחה אפשרות למפגש ביום שישי

ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)
ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)

יש הסכמה: משרד החוץ הרוסי מסר הבוקר (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הביעו הסכמה עקרונית להיפגש במוסקבה. עם זאת, לא נמסר מועד לקיום הפגישה.

את הדברים אמר  דוברת משרד החוץ הרוסי, מאריה זכרובה, במהלך סיכום פגישתו של סגן שר החוץ הרוסי, מיכאל בוגדנוב, בישראל וברשות הפלסטינית מוקדם יותר השבוע.

גורמים בלשכת נתניהו הגיבו לפרסום,  "ראש הממשלה מוכן להיפגש עם אבו מאזן בכל זמן ובכל מקום, ובתנאי שזה יהיה ללא תנאים מוקדמים. זה נכון גם לגבי היוזמה הרוסית".

אמש, סיפר יו"ר הרשות הפלסטינית במסיבת עיתונאים, כי  "נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הציע פגישה ביום שישי במוסקבה. אני הסכמתי והייתי מוכן להגיע למוסקבה ישירות מכאן", אך לדבריו: "נתניהו הציע לדחות את הפגישה למועד מאוחר יותר, ולכן לא תהיה פגישה".

פקידים ישראלים בכירים אישרו כי אכן הרוסים הציעו לקיים את הפגישה ביום שישי, אולם נתניהו ביקש לדחותה גם כיוון שלא רצה לקיים את הפגישה בערב שבת וגם כיוון שלא קיבל הבהרות אם מדובר בפגישה שמתקיימת ללא תנאים מוקדמים.

במסיבת עיתונאים אחרת שקיים אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד  עם ראש ממשלת הולנד מארק רוטה, אמר נתניהו: "אני מוכן להיפגש עם אבו מאזן בכל עת, ללא תנאים מוקדמים לשיחות ישירות. זה דבר שאני אמרתי אותו מאות פעמים, ואני חוזר ואומר את זה כאן.

לדבריו, "אני לא בררני לגבי המקום, אם זה בהולנד או במוסקבה או בכל מקום אחר – אין בעיה, וזה בהחלט יכול להיות במוסקבה. אמרתי את זה לנשיא פוטין, אמרתי את זה לשליח בוגדנוב שלשום".

"השאלה המרכזית היא כמובן האם אבו מאזן מוכן להיפגש ללא תנאים מוקדמים? אנחנו שומעים על כך גרסאות סותרות. רק אתמול דוברים פלסטינים הבהירו שהם מוכנים להיפגש, אבל יש להם תנאים – שחרור אסירים, הם רוצים לדעת כבר מה יהיו תוצאות השיחות וכדומה".

נתניהו הוסיף: "אם אבו מאזן מוכן להיפגש ללא תנאים מוקדמים לשיחות ישירות, אני מוכן בכל עת. להפך, אני קורא לו לעשות זאת כבר קרוב לשבע שנים, ואם הוא יסכים לעשות זאת – תהיה פגישה".

השארת תגובה