למה פקידי האוצר מתנגדים ל'בר מצוה בכותל'?

יוזמת מפעל הפיס לממן אוטובוסים מהפריפריה ל'בר מצווה בכותל' נתקלת בחסימת פקידי האוצר • יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין: "בשבוע הבא ניפגש שוב ונבקש שוב"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עיתונאי המגזר הדתי והחרדי התכנסו הבוקר בבית מפעל הפיס, שם ישבו כשעתיים עם יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, ובכירים נוספים בארגון.

היו"ר שטח בפני העיתונאים את החידושים שהנהיג והוביל גם למען המגזר החרדי, בין השאר הזכיר מינויים של חברי ועדה ומועצות – שלא היו עד להגעתו.

דיין הסביר כי הקצאת הכספים נעשית על פי קריטריונים הקבועים עוד מימי השופט שמגר. קריטריונים שמונעים אפליה, ומתוך כך נוצרת חלוקה שווה גם למגזר החרדי.

כמו כן, שטח יו"ר מפעל הפייס את אופן חלוקת הכספים (כיתות, מקוואות, אירועי תרבות וכו') בתוך הרשות המקומית, קובעת הרשות המקומית בהתאם לצרכי תושביה.

כשהעיתונאים החלו לשאול, זה הפך לרב שיח ומיני סימפוזיון שנראה היה כי הוא נותן מענה להתעניינות גדולה בפרטים ונתונים.

כששוחחו על פעילות 'בימות פיס' הרחבה שהתקיימה בבין הזמנים, שמעו לראשונה על נסיונות מפעל הפיס לקדם פרויקט חדש: אוטובוסים שישנעו מהפריפריה – חינם, לחגוג 'בר מצוה בכותל'.

היוזמה הזו מתעקבת 'זה פעמים' אצל פקידי האוצר. למרות אישרורה בידי דירקטוריון מפעל הפיס והקצאת הכספים למען הפרויקט, כמו גם אישור חברי הועדה – ראשי הרשויות.

"בפגישה שתהיה לנו בשבוע הבא עם פקידי האוצר, על זה אנו מתכוונים לדבר איתם" אמר היו"ר עוזי דיין.

השארת תגובה