בגלל סכו"ם: מטיילים דתיים עוכבו לחקירה

בני זוג דתיים , תושבי אזור חברון, עוכבו לחקירה במשך ארבע שעות בתחנת המשטרה בצפת, אחרי שברכבם נמצאה ערכת סכו"ם הכוללת סכין • למרות הסברי הזוג כי מדובר בחלק מציוד הטיולים, עיכבו השוטרים את השנים יחד עם בנם הפעוט לחקירה בשל החזקת סכין

טיול
טיול
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אתר 'סרוגים' חושף סיפור מטריד במיוחד: בני זוג שטילו יחד עם בנם הפעוט בן ה-9 חודשים עוכבו למשך 4 שעות בתחנת המשטרה בצפת, אחרי שברכבם נמצא ערכת סכו"ם. כעת תובעים בני הזוג את המשטרה על סך של 30 אלף ש"ח.

האירוע התרחש לפני כחצי שנה, אז יצאו השניים, תושבי אזור חברון, לטיול בצפון. בשעת ערב חנו הזוג את רכבם העמוס בציוד טיולים ואוהלים בחניון האר"י בצפת, אתר מוכר לשנת לילה.

שוטרים של התחנה המקומית ערכו חיפוש ללא עילה חוקית ברכב הזוג, ככל הנראה אחרי שמראה הבעל הזכיר להם "נוער גבעות". במהלך החיפוש מצאו השוטרים בתא הכפפות נרתיק סגור שהכיל – סכין, כף ומזלג. למרות הסברי השניים כי מדובר בציוד לטיול, עיכבו השוטרים את בני הזוג לחקירה, בשל החזקת סכין.

אחרי 4 שעות בתחנת המשטרה יחד עם בנם הפעוט, שוחררו השנים בתנאי הרחקה מהעיר צפת למשך 14 יום, מה שגרם לביטול טיולם המתוכנן ולעגמת נפש רבה.

לפי כתב התביעה, שהוגש נגד המשטרה באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון 'חוננו', ערכו השוטרים חיפוש על גופה של האשה ללא כל עילה חוקית. כמו כן, במהלך שהות בני הזוג בתחנת המשטרה, סירבו השוטרים לאפשר להם להוציא מרכבם עגלה או טיטולים לבנם הפעוט, זאת בטענה שישוחררו כבר – "בתוך 20 דקות". בעקבות כך, החזיקה האם את בנה הפעוט במשך ארבע שעות על הידיים.  בנוסף, בעקבות האירוע חלה בנם התינוק מכיוון ש"דילג" על שתי ארוחות, עקב סירובם של השוטרים לאפשר הבאת ציוד אלמנטרי עבורו מהרכב.

"במעשים והמחדלים המפורשים לעיל ביצעה הנתבעת עוולות חוקתיות של פגיעה בכבוד, בחירות, בפרטיות, בחופש התנועה ובחופש הקניין, תקיפה, כליאת שווא וחיפוש שלא כדין", נכתב.

עו"ד מנשה יאדו מהמחלקה האזרחית בארגון חוננו מסר בתגובה: "התמונות מעידות כאלף עדים כי לא היתה עילה אנושית סבירה לקטוע את הטיול המשפחתי. התובעים היו עם התינוק ברכב מלא מזוודות, כל הבית היה על האוטו – אז למצוא שם סכין עטוף עם מזלג וכף ובגין זה לאסוף משפחה לסיוט בתחנת משטרה?! מדובר בחוסר סבירות והתעמרות לא מוצדקת שעליה אין להבליג, ואני תקווה שבית המשפט יחייב את המשטרה לפצות את המשפחה".

השארת תגובה