השר לביטחון פנים: יש להרוס את בית המחבל

השר יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שהגיעו לזירת הפיגוע, תובעים מהממשלה להרוס באורח מיידי את בית המחבל כדי ליצור הרתעה ■ "לא ניתן למנוע מראש מקרים כאלו", הסבירו ■ ר"ע ירושלים ברקת: "אדון עם הנהלת הרכבת הקלה בבעיות הבטיחות"

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שעה קלה לאחר פיגוע הדריסה הכפול שארע לפני זמן קצר, התראיין השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לכלי התקשורת הרבים שנוכחים במקום.

אהרונוביץ שניצב בשעת הראיון בזירת הפיגוע, לדברים, הדגיש כי אין אפשרות למנוע אירועים מסוג זה, כאשר מדובר רק על מפגע בודד. "נשתדל למנוע כל דבר כזה בעתיד. אמליץ לראש הממשלה, להרוס את בית המחבל שעשה את הפיגוע כבר בזמן הקרוב, כדי ליצור הרתעה למקרים הבאים". הטעים השר.

השר סיפר, כי קצין מג"ב זיהה את הפיגוע, לקח אחריות ודלק אחר המחבל עד שחיסל אותו".
גם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שוחח עם העיתונאים והבהיר, כי המשטרה מתגברת כוחות בירושלים כבר זמן רב. "אם יהיה צורך, אנחנו נוסיף תגבור משמעותי לעיר, אולם אין אפשרות למנוע דברים כאלה לחלוטין", החרה-החזיק המפכ"ל אחר דברי השר.

דנינו גם שיבח את פעולתו של שוטר המג"ב שהרג את המחבל במהירות וביעילות.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שאף הוא הגיע למקום, אמר כי "מדובר על יום קשה לירושלים. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה וכוחות הביטחון, כדי למנוע מקרים מסוג זה".

ברקת הרחיב גם על הבעיה שדובר עליה רבות, וזאת כי המפלס של התחנות ברכבת הקלה, הוא בגובה הכביש שבו המסילות. כאשר אין מדרכות מוגבהות, הדבר מקל על ביצוע פיגועי דריסה, בהעדר מדרכה חוסמת. ברקת הבטיח, כי ישב כבר בשעות הקרובות עם הנהלת הרכבת הקלה וינסה למצוא פתרונות לכל הבעיות, כבר בזמן הקרוב.
לבתי החולים של הדסה, הגיעו בסך הכל שמונה פצועים. חמשה במצב קל להר הצופים ושלושה פצועים למרכז הטראומה בעין כרם. אחד אנוש ואחד בהחייאה, אשר למרות מאמצי ההחייאה הנמרצים שבוצעו במרכז הטראומה, הוא נפטר. מנכ"ל הדסה מוסר כעת, כי נשקפת סכנה מיידית לחייו של פצוע נוסף שהגיע אליהם.
לבית החולים שערי צדק, הגיעו שני פצועים במצב בינוני. מצבם החומר ברגעים האחרונים וכעת הם מוגדרים במצב קשה. הפצועים סובלים מפגיעות בטן וגפיים והם מונשמים.

השארת תגובה