מה עושים עשרות שוטרים אמריקאים בישראל?

55 שוטרים ממשטרות שונות בארה״ב ,נחתו הבוקר בישראל לקראת מסע הזדהות ייחודי עם שוטרי משטרת ישראל. בתכנית הביקור בין היתר: סיור באתרי פיגועים, צפייה בתרגילי יחידות משטרה וטקס שייערך לחללי אסון התאומים

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

היום בבוקר נחתה בישראל משלחת המונה 55 שוטרים וקצינים, המשרתים במשטרות השונות ברחבי בארה״ב. המשלחת הגיעה לארץ במסגרת מסע הזדהות עם משטרת ישראל ובחסות ארגון police unity – ארגון אמריקאי אשר נוסד בשנת 1997, ומטרתו לקדם שיתוף פעולה ואחדות בין אנשי אכיפת החוק ולכבד את אלו שנפלו בעת מילוי תפקידם.

בטקס פתיחה חגיגי ומרגש שהתקיים הבוקר במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, קיבלו את פני המשלחת עשרות קציני ושוטרי משטרת ישראל ונציגי קש״ח (קשרי חוץ) של המשטרה במסדר כבוד שנערך לכבודם. טקס הפתיחה התקיים במעמד מפקד המכללה תנ״צ חיים בלומנפלד, ובמהלכו הונפו דגלי ישראל וארה״ב והושמעו ההמנונים של שתי המדינות.

הטקס שהתקיים הבוקר, מהווה יריית פתיחה לביקורם של חברי המשלחת בישראל. במהלך השבוע בו ישהו בארץ, יכירו השוטרים מארה״ב מקרוב את עבודת המשטרה בישראל, יסיירו ביחד עם השוטרים בארץ ויבצעו עמם פעילויות רבות ומגוונות, כגון: מסע אופניים משותף שיתקיים מחר בדרום הארץ בראשות סמפכ״ל המשטרה, סיורים בירושלים ובת״א בדגש על מוקדי פיגועי טרור שאירעו בישראל לאורך השנים, צפייה בתרגילים של יחידות משטרה שונות ועוד.

בשיאו של הביקור ייקחו חברי המשלחת חלק בטקס מיוחד שיערך לזכר חללי אסון התאומים (11.09) באנדרטה שהוקמה לזכר חללי האסון בירושלים, במעמד שגריר ארה״ב בישראל ואורחים נוספים.

במשטרה מציינים כי מדובר בפרוייקט ייחודי, המהווה חלק משיתופי פעולה רבים הקיימים בין משטרת ישראל לגורמי אכיפת חוק ברחבי העולם. שיתופי פעולה אלו, ממצבים את תדמיתה של משטרת ישראל בזירה הבינלאומית ומחזקים את הקשר בין משטרת ישראל למשטרות אחרות בארה״ב בפרט וברחבי העולם בכלל.

השארת תגובה