השוטרים ירו למוות, הנהג חשוד בהריגה

משטרת ישראל דיווחה לפני יומיים כי סיכלה פיגוע דריסה אחרי ששוטרי מג"ב ירו לעבר רכב שדהר לעברם, אלא שמתברר כי היריות נורו לאחר עצירת הרכב • במשטרה עצרו את נהג הרכב, "נסיעתו הפרועה גרמה לשוטרים לירות על הרכב"

הרכב
הרכב

סיכול ניסיון פיגוע או ירי למוות בנוסע תמים? לפני יומיים ירו שוטרי מג"ב לעבר רכב שדהר לעברם, אחרי שאלה חשדו שהנהג מתכוון לבצע פיגוע דריסה. בעקבות הירי נפצע הנהג, עלי נמר, באורח בינוני ובן דודו מוסטפא נהרג.

אלא שלמרות דיווח המשטרה כי שוטרי מג"ב סיכלו פיגוע טרור, חשף אמש ערוץ 10, כי היריות נורו אחרי שנהג הרכב נענה לקריאות השוטרים ועצר את רכבו.

למרות החשיפה, במשטרה עצרו את נהג הרכב, מיד אחרי שחרורו מבית החולים, בטענה כי נהיגתו הפרועה של עלי גרמה לשוטרים לירות למוות בבן דודו, אחרי שאלה חשבו שמדובר בפיגוע דריסה.  עוד נטען, כי נהיגתו הפרועה

"נהג הרכב , תושב מ.פ.שועפאט בשנות ה 20 נעצר והובא לחקירה בתחנת שפט. חקירתו במשטרה מתנהלת בליווי הפרקליטות והוא נחקר בחשד להריגה, גרימת מוות ברשלנות , נהיגה ללא רשיון, נהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה", נמסר מהמשטרה.

למרות הביקורת הציבורית על מה שנראה כמו ירי לא מוצדק, במשטרה מגבים את השוטרים ואומרים שהם פעלו על פי ההנחיות. "השוטרים פעלו כשורה, ולא הייתה להם דרך למנוע מהנהג לפגוע בהם אלא בירי לעברו", אומרים במשטרה.

במשפחת החשוד זועמים, כצפוי על ההתפתחויות וטוענים להתנהלות לא הוגנת ומטייחת מצידה של המשטרה. בן דודו אמר בראיון ל'וואלה': "זו שערורייה שהמשטרה מפילה את זה עכשיו על עלי. לא נשתוק, ונלך למח"ש – גם על הירי, וגם על הטלת האחריות על עלי. הוא בעצמו נורה משני כדורים, איך מאשימים בן אדם שנורה בעצמו מהירי…גם אם עלי היה שתוי או תחת השפעת סמים – לא הורגים בן אדם בגלל שהנהג מסטול".

 

השארת תגובה