לפוטין זה לא היה קורה: אובמה הושפל בסין

נשיא ארצות הברית הושפל בשדה התעופה הסיני כשמארחיו "שכחו" להביא את כבש המדרגות למטוס והנשיא אולץ לרדת במדרגות המתקפלות שבירכתי המטוס • לאחר מכן התפרץ פקיד סיני לעבר הפמליה, זוהי המדינה שלנו! זהו שדה התעופה שלנו!"

ברק אובמה
ברק אובמה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השפלה לנשיא המעצמה: נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הגיע לסין להשתתף בוועידת G20, אך פתח את הוועידה ברגל שמאל, אחרי שהושפל ונאלץ לרדת במדרגות המתקפלות שבירכתי המטוס, אחרי שהסינים "שכחו" לספק את המדרגות לפתח הסטנדרטי.

בארה"ב ציינו במורת רוח כי קבלת הפנים של סין הייתה רעה "גם במונחים סינים". באתר הגרדיאן הבריטי צוטט שגריר מקסיקו לשעבר במדינה כשהוא אומר שקבלת הפנים הבעייתית לא הייתה מקרית. "הדברים האלו לא קורים בטעות, לא עם הסינים", אמר הבכיר. "אני עוסק ביחסים עם הסינים במשך שש שנים וליוויתי ביקורים של שני נשיאים מקסיקנים במדינה, הדברים מתוכננים עד לפרט האחרון. זו הדרך של הסינים לומר 'אתה לא כל כך מיוחד עבורנו"

 

שרשרת ההשפלות לא הסתיימה כאן, דקות ספורות לאחר מכן פתח פקיד סיני בצעקות באמצע טקס קבלת הפנים המאולתר בשדה התעופה. הפקיד ניסה לגרש את הצלמים וכתבי הטלוויזיה מהשטח ואף בכירי הממשל האמריקני, כמו היועצת לביטחון לאומי, סוזן רייס וסגנה, בן רודס.

 

 

אחד מאנשי הפמליה הנשיאותית מחה בפני הפקיד הסיני ואמר לו כי התקשורת מורשית להיות נוכחת בטקס, ונענה בצעקות: "זוהי המדינה שלנו! זהו שדה התעופה שלנו!".

 

 

אין זו ההשפלה הראשונה שעובר הנשיא האמריקאי בשדה התעופה. בחודש מרץ השנה ביקר אובמה ביקור היסטורי בקובה, אחרי ש-90 שנה לא דרכה רגלו של נשיא ארה"ב במדינה.

אובמה שציפה לראות את נשיא קובה, ראול קסטרו, בשדה התעופה, הופתע לגלות שלקבלת הפנים הגיעו בכירים קובנים מדרג זוטר בלבד.

השארת תגובה