ראש הממשלה נגד הרב לאו: "עושה עלי סיבוב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התנגד נחרצות למיניו של הרב הראשי הגר"ד לאו לנציג הרבנות בוועדת השבת • הסיבה להתנגדות, ראיונות שהעניק הגרי"מ לאו, אביו של הרב, בהם תקף את החלטת נתניהו לבצע את עבודות הרכבת בתחנת השלום בשבת

הגר"ד לאו
הגר"ד לאו

ועדת השבת: ראש הממשלה בנימין נתניהו מתנגד למינויו של הרב הראשי הגר"ד לאו לוועדה שתכריע את עבודות הרכבת בשבת, כך חושף הבוקר (שישי) העיתונאי 'זאב קם' במקור ראשון.

לפי הדיווח, בישיבת הממשלה האחרונה העלו החרדים לדיון את נושא ועדת השבת והזכירו את שמו של הרב לאו כמועמד לנציג הרבנות הראשית בוועדה. ראש הממשלה התפרץ לעבר החרדים "זה לא יהיה! לא מקובל עלי הדבר הזה שהוא עשה פריימריז על הגב שלי".

הנוכחים בחדר נכנסו להם, וחבר הכנסת משה גפני ניסה להקליל את האווירה, "אצל החרדים אין פריימריז", השיב בחיוך. "אתה יודע בדיוק למה אני מתכוון", הגיב נתניהו בכעס. "הוא עושה עלי סיבוב פוליטי". ראש הממשלה הדגיש כי מבחינתו הרב לאו לא יהיה חבר בוועדה הזו, או בוועדה אחרת לצורך העניין, עד שלא יתנהל בצורה ראויה.

לפי זאב קם יתכן שהכעס של נתניהו על הרב לאו זה בגלל אביו הגאון רב ישראל מאיר לאו, רבה של תל אביב יפו. בראיונות שהעניק הרב לכלי התקשורת, בהם גם ל'כל הזמן', ביקר הרב את המתווה אותו הציג נתניהו וטען שאין "פיקוח נפש" בעבודות, כפי שטען ראש הממשלה.

טענה אחרת, אותה מעלה קם, היא כי ראש הממשלה כועס על הרב לאו בעקבות טרפוד מתווה הכותל, מהלך שהחל על ידי הרב.

דוברו של הרב הראשי, פנחס טננבאום, מסר בתגובה ל'מקור ראשון': "בין ראש הממשלה לבין הרב לאו קיים קשר הדוק, מכובד ומכבד, ואף אמש שלח ראש הממשלה את ראש לשכתו לעדכן באופן אישי את הרב הראשי על פעילות הוועדה שהוקמה וביקש ממנו לפעול לתיאום לקראת בעיות עתידיות, כדי למנוע אותן מראש".

השארת תגובה